Přejít k hlavnímu obsahu

Chanel oznámil, že je miliardovou společností

Deset milionů ročně? Kolik by za to asi bylo Chanel No. 5?
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/2.7.2018
Kdo řídí svět luxusu? Chanel! Tato kultovní značka poprvé po 108 letech své existence zveřejnila svůj roční obrat a jakoby vzkázala světu: “vyrovnejte se s tím”. Jeden z posledních nezávislých módních domů údajně vydělal za loňský rok téměř 10 miliard dolarů.

Kolem legendární značky Chanel však tímto nenadálým činem vzniklo mnoho spekulací. Je snad na prodej nebo proč poprvé zveřejňuje svá čísla, a to po tak dlouhé době svého působení na poli high fashion? Finanční ředitel Philippe Blondiaux má však jasno. Jak uvedl pro New York Times: “uvědomili jsme si, že je na čase vyložit karty na stůl a ukázat světu, kdo opravdu jsme - 10ti miliardová společnost s velmi silnými finančními prostředky.” Blondiaux také vyvrátil jakékoliv domněnky, co se týče prodeje společnosti: “nejsme na prodej a absolutně nic to nezmění.” 

Tímto prohlášením se Chanel dostává mezi opravdovou špičku luxusních firem. Jeho blízkým konkurentem se stává například Louis Vuitton, jehož roční obrat se běžně pohybuje mezi 9 až 11 miliardami dolarů ročně. 

Komě této informace Chanel také oznámil otevření holdingové společnosti v Londýně, která bude zaměstnávat více, než 20 000 lidí.  

 
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole