Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Ceny bePROUD jsou rozdány

Text: Tereza Čaladi, Foto: Unsplash/9.7.2020
Minulý týden byly v zahradě Švédského velvyslanectví v Praze rozdány ceny bePROUD za rok 2019.

Jedná se o jedno z nejprestižnějších ocenění v LGBT komunitě, které se konalo již po deváté. Ocenění jsou rozdělena do tří kategorií – počin roku (ocenění události, která v uplynulém roce přispěla ke zlepšení povědomí o LGBT+ lidech, pomohla dobrému jménu komunity, nebo zlepšila život LGBT+ lidem), mediální cenu (pro osobu/osoby či organizaci, která v uplynulém roce pozitivně vyobrazila či ztvárnila život LGBT+ osob) a cenu za celoživotní přínos (tuto cenu získávají ti, kteří svými postoji a činy dlouhodobě pomáhali či stále pomáhají zlepšit povědomí o LGBT+ lidech, nebo usilují o zlepšení jejich práv v naší zemi i v zahraničí).

Letos cenu za počin roku 2019 získala studie bývalé veřejné ochránkyně práv "Být LGBT+ v Česku”. Cenu převzala zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková a bývalá ombudsmanka Anna Šabatová z rukou švédské velvyslankyně Viktorie Li.

Mediální cenu si odneslo Radio Wave za několik rozmanitých, kvalitně, fakticky a citlivě zpracovaných příspěvků na LGBT+ témata, které byly odvysílány v roce 2019. Cenu předá redaktorkám a redaktorům rádia fotbalistka a youtuberka Bára Votíková, až nebudou v karanténě.

Poslední cenu za celoživotní přínos si odnesli zakladatelé Domu světla a propagátoři preventivních programů HIV/AIDS v Česku Miroslav Hlavatý a Václav Strouhal. Cenu jim předal předseda Výboru pro sexuální menšiny Rady vlády pro lidská práva Zdeněk Sloboda.

Čtěte také: V USA skončil LGBT Pride Month. Zjistěte něco o jeho historii

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama