Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Cartier vyhlašuje výherce Ženské Iniciativy v roce 2020 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash, Cartier/28.6.2020
V roce 2006 spustil ikonický šperkařský dům Cartier svou první Ženskou Iniciativu. Šlo o celosvětovou soutěž, která podporuje ženy podnikatelky, jejichž firmy mají pozitivní dopad na sociální sféru. Od svého spuštění se stal tento program jednou z předních ženských podnikatelských iniciativ na celém světě. Rozdáno bylo více než 3 miliony dolarů, které pomohly více než 240 podnikům, řízených ženami a tato částka přispěla i na vytvoření více než 7000 pracovních míst.  

Nedávno byly vybrány nové vítězky. Sedm inspirativních dam - každá z jiné oblasti světa, bylo pečlivě vyselektováno z 1200 přihlášených. Každá z nich obdržela 100 000 dolarů. Ovšem každá ze čtrnácti zbývajících finalistek dostala ještě investici 30 000 dolarů a dalších jednadvacet žen získá příležitost mentoringu, který jim pomůže v rozvoji podnikání.  

Toto je sedm nejlepších dam, které letos vynikaly: 

Stephanie Benedetto, New York: Aby pomohla vyřešit světový problém nedostatku vody, Benedetto založila Queen of Raw, jež poskytuje udržitelnou alternativu, jak zničit přebytečné kusy látek a založila online platformy, kde je možné je zužitkovat a obchodovat s nimi.  

Adriana Luna Diaz, Mexiko: Společnost Diazové Tierra de Monte se snaží docílit toho, že všechny potraviny budou jednou organické a bojuje tak za bezpečnější a zdravější zemědělství. Její technologie, která je založena na bakteriích a houbách pomáhá zúrodňovat půdu a potažmo pak i rostliny.  

Chunguang (Charlotte) Wang, Čína: Equota Energy je softwarová společnost uznávající naléhavost klimatické krize. Pomáhá ocelářským a chemickým závodům shromažďovat údaje o jejich spotřebě energie a navrhuje alternativy šetrné k životnímu prostředí.  

Joanne Howarth, Austrálie: Do roku 2050 bude v oceánech více plastů než ryb. Firma Planet Protector Packaging vyrobila ekologickou náhražku polystyrenu z vlny.  

Anna-Sophie Hartvigsen, Dánsko: Pětadvacetiletá Anna-Sophie a její obchodní partner jsou spoluzakladateli společnosti Female Invest, která učí ženy finanční gramotnosti, jak ušetřit i investovat a jak plánovat do budoucna.  

Temie Giwa-Tubosun, Nigérie: Od svého založení před čtyřmi lety zachránil projekt Life Bank asi 7 000 životů. Pomáhá totiž v boji s poporodním krvácením a zajišťuje nemocnicím nezbytně potřebné zdravotnické zásoby 

Nadia Gamal El Din, Egypt: Rahet Bally, což v arabštině znamená „klid mysli“, začal jako skupina na Facebooku, kde mohly nové maminky okamžitě získat odpovědi od lékařů na své otázky. Nyní má i sídlo, kde je k dispozici psychiatrická podpora kde se řeší poporodní deprese, ale najdete zde třeba i tělocvičnu nebo pečovatelské služby.  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama