Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Bývalí zaměstnanci Hermès jdou před soud, protože prodávali falešné kabelky

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/29.6.2020
Francouzský soud řeší případ zaměstnanců luxusní značky Hermès, kteří v letech 2013 a 2014 padělali kabelky, mimo jiné i věhlasnou Birkin bag, se ziskem vyšším než 2 miliony euro.    

Celkově bylo před soud postaveno 10 osob, z toho sedm bývalých zaměstnanců společnosti, kteří údajně prodali desítky falešný kabelek za tisíce euro zákazníkům ve Francii i v Asii. V rámci vyšetřování policie získala i rozhovory, ve kterých je zmiňována existence “tajného ateliéru” kde byly fake tašky vyráběny.  

Obvinění, ve věku mezi 30 a 61 lety, údajně vyrobili desítky padělků mezi roky 2013 a 2014, které byly prodány za 23 500 až 32 000 eur s odhadovaným ziskem více než 2 miliony eur. Mezi nimi byly i kabelky Birkin bags, nejznámější a nejvyhledávanější výrobky značky, pojmenované po slavné Jane BirkinObžalovaní jsou souzeni za zneužití důvěry a samozřejmě i za padělání jako organizovaná skupina. Jeden z podezřelých se soudu neúčastnil, protože je rezidentem Vietnamu a je na něj vydán zatykač.  

Celý nelegální obchod byl iniciován třemi přáteli, přičemž dva z nich pracovali pro společnost a jeden importoval krokodýlí kůži z Lombardie. Pět dalších jedinců bylo také zaměstnáno u Hermés, a ti dodávali šperky na dekor kabelek, byli zručnými kožedělníky nebo uměli dokonalý šev velmi osobitý pro značku 

Čtěte také: Konec padělků (nejen) v Čechách?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama