Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Butik FENDI v Praze opět otevírá

Fendi
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Fendi/31.8.2020
Italský módní dům FENDI znovu otevírá svůj butik v prestižní Pařížské ulici. Představí v něm svou kompletní nabídku pánské a dámské kolekce prêt-à-porter i kožených výrobků.
Reklama

Interiér o rozloze 280 metrů čtverečních se nese v duchu nové koncepce butiků FENDI a je navíc obohacen o prvky inspirované místními uměleckými směry – secesní schodiště, geometrické stropní štukování a nejrůznější dekorativní prvky a povrchy. Rozměrnými výlohami a okny, které zprostředkovávají dialog mezi exteriérem a interiérem, proudí do dvoupatrového obchodu světlo navozující dojem průsvitnosti.

Přízemí je věnováno dámským kabelkám a doplňkům, vystaveným na průhledných regálech a na kožených policích v odstínu slonové kosti, které nese kovová konstrukce ve zlatavé barvě champagne. S jemnými, přírodními povrchy kontrastují niky a architektonické detaily z oceli. Celým přízemím prostupuje vytříbená atmosféra zvýrazněná neokázalými detaily odrážejícími DNA značky, jako jsou například diagonální prvky z norka ve fialové barvě, inspirované ikonickým kožichem Astuccio, nebo štukové motivy v odstínu slonoviny odkazující na ikonické logo FF, jehož autorem je Karl Lagerfeld. Podlaha v přízemí a schodiště jsou z šedo-bílého toskánského mramoru Arabescato Vagli, připomínajícího římské kostely, a stěny pokrývá benátský štuk. Styl interiéru dotváří geometrické stropní štukování spolu se zlatým bodovým osvětlením, které najdeme také v hlavních prostorách prvního patra.

Útulný prostor pod výrazným schodištěm dotvářejí skici Karla Lagerfelda, dřevěná křesla se sametovými potahy v barvě lila a kulaté lustry s kovovými prvky ve zlatém odstínu. Tepané kovové zábradlí vzniklo na zakázku a kováři se při jeho ruční výrobě nechali inspirovat ladnými křivkami a přírodními motivy typickými pro secesi, jež v Praze zanechala tak výraznou stopu.

První patro je určeno dámské kolekci oděvů a obuvi a všem kategoriím pánské módy. Prezentaci umocňují prvky ze dřeva, zrcadel a oceli, které navozují pocit očekávání z nových kolekcí. Jednotícím prvkem celého patra je podlaha, opět z mramoru Arabescato Vagli.

Stěny první místnosti pokrývá nitkový závěs ve světlém odstínu champagne, vytvářející efekt divadelních kulis. Prostoru dominuje designový nábytek: světle modrá sametová křesla značky FENDI Casa a na míru vyrobené nízké stolky s lakováním v oranžové barvě a plexisklem jantarového odstínu, intarzované ve vzoru inspirovaném kožichem Astuccio. Posuvné dveře z jantarově zbarveného plexiskla oddělují vstup do privátního VIP salonku, kde jsou vybrané produkty instalovány na speciální konstrukci z bambusu. Útulnou, leč sofistikovanou atmosféru propůjčuje interiéru především koberec s barevným květinovým vzorem Liberty a fialové sofa s křesílky.

Pánskému oddělení butiku FENDI vládnou odstíny zelené. Niky s hedvábným lemováním a kovovými prvky ladí s policemi z korku nebo dřeva s tmavě zeleným lakováním, které spočívají na kovových konstrukčních prvcích v odstínu champagne. Stěny ve vedlejší místnosti pokrývá nitkový závěs opět v odstínu champagne a stříbrný vzor FF, na jejichž pozadí je podél stěn vystavena pánská kolekce prêt-à-porter a kožené doplňky. Interiér dotváří pečlivě vybraná kombinace nábytku a designových předmětů ze 60. a 70. let. Ručně vyrobený vlněný koberec pak zdobí geometrické vzory v modré, šedé a zelené barvě.

Interiér butiku je odrazem stylu módního domu FENDI a jeho neustálého hledání rovnováhy mezi tradicí a inovacemi. Navozuje přitom dialog mezi římskými kořeny značky, moderním designem a místním uměleckým dědictvím. Jako jeden z prvních v rámci FENDI usiluje pražský butik o certifikaci LEED Platinum, která potvrzuje, že byl navržen a vybudován v souladu s mezinárodními principy udržitelnosti a snahou o nižší spotřebu vody a energie i zlepšení kvality vzduchu v jeho interiéru.

Čtěte takéFENDI: Klikyháky, kam se podíváš

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama