Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Budoucnost je tady a s ní i recyklované tenisky 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/28.4.2019
Díky stále novým a novým technologiím dnes již můžeme recyklovat kartonové krabice, skleněné láhve nebo třeba i tenisky!  

Slyšíte správně. Minulý týden totiž přišla značka Adidas s unikátním nápadem a spolu s ním i s novými běžeckými botami, které jistě ocení nejeden milovník planety. Futurecraft.Loop jsou vyrobeny čistě jen z recyklovatelných materiálů. Každá bota, která je zhotovena z termoplastického polyuretanu, může být vrácena společnosti Adidas, kde ji opět “rozloží na součástky”, vytvoří z ní nový materiál a udělají z ní opět nové tenisky.  

“Náš sen je, aby mohl zákazník nosit stále ty samé boty znovu a dokola... Chceme převzít odpovědnost za celý životní cyklus našich produktů a dodávat vysoce výkonnostní běžeckou obuv, kterou nebudete muset zahodit,” řekl Eric Liedtke, člen představenstva společnosti Adidas. Tyto tenisky jsou jistě velmi vzrušujícím technologickým vývojem a posunem k udržitelnější modě, ovšem ještě se neradujte – budou k dostání nejdříve v roce 2021.  

Čtěte také:
Jarní kolekce Vivienne Westwood je super eko a koupíte ji v Praze
EKO: Piňatex přináší novou udržitelnou alternativu kůže!
EKO: EU zvažuje zákaz mikroplastů! 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole