Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Bojujte s koronavirem tou nejúčinnější zbraní - laskavostí!  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/18.3.2020
Jsme v tom společně!    

Od karantény, přes neustálé mytí rukou, až po práci z domova, život, jak ho známe už není stejný. Jak pandemie pokračuje, společnost je pochopitelně čím dál tím vystrašenější a lidé nejistí. My ale pro vás máme pár tipů, jak přijít na jiné myšlenky, a navíc pomoci těm, kteří to potřebují. Protože tohle je období, kdy je nutné držet při sobě, i když fyzicky si musíme být co nejdál.  

Sousedské vztahy 
Máte v okolí někoho, kdo víte, že není schopen si dojít nakoupit? Rodiče, kteří nemohou hlídat své děti doma nebo někoho kdo se jen cítí být sám? Nalepte na schránku, že jste ochotni pomoci nebo to postněte na svá sociální média. A volejte častěji těm, se kterými nemůžete být v bližším kontaktu.  

Darujte krev 
Vzhledem k tomu, že lidé zůstávají ve svých domovech se očekává pokles dárcovství krve. V současné době neexistují žádné potvrzené případy toho, že by se jakákoliv forma koronaviru přenášela krví, takže pokud jste necestovali do oblastí postižených touto nákazou nebo jste nebyli nakaženi, můžete pomoci. A jelikož je transfuzi potřebuje na světě někdo každé dvě sekundy, je to více než nezbytné.  

Přispějte 
Ačkoliv vy můžete mít všeho dostatek a nic vám nemusí chybět, jsou i lidé, kteří se nacházejí v obtížnější situaci. Jak jim můžete pomoci? Lze poslat peníze na nějakou sbírku nebo se obraťte na místní charitu, která vám prozradí, čeho má nedostatek. Možná tak využijete i ty pytle těstovin, které doma nemáte kam dát.  

Podporujte online obchody i restaurace 
Spousta podniků, obchodů a firem se potýká s obrovskými problémy. Lidé nekupují nic kromě nezbytností, nechodí ven a ekonomika zažívá těžké chvilky. Nakupujte online to, co byste jindy koupili v kamenném obchodě, občas si objednejte něco dobrého k jídlu nebo si kupte voucher do podniku, kam zajdete, až odezní epidemie. Ani nevíte, jak tím můžete pomoci.  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde.

Čtěte také: VIDEO: Máme koronavirus a není to v pohodě! Nevěřte tomu, co vám tvrdí!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole