Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Billie Eilish reaguje na nevhodné komentáře k její postavě 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/12.9.2019
Vždyť je jí sedmnáct! 
Reklama

Billie má velmi osobitý styl a často se obléká do oversize kousků. Její šatník se v podstatě skládá z velkých neonových mikin a tepláků luxusních značek. Člověk by řekl, že toto není téma, kterým se bude veřejnost nějak intenzivně zabývat, kromě toho, že se pár módních redakcí jejím šatníkem inspiruje, ovšem opak je pravdou. Její oblečení i postava jsou předmětem veřejné diskuze. A my si říkáme, jestli není na světě něco špatně. Billie je přeci ještě náctiletá!  

Zpěvačka toto téma rozebírala v rozhovoru pro americký magazín Elle. Mluvila o své fotografii v tílku po koncertě v Nashvillu. “Moje prsa se stala trendem na Twitteru. Číslo jedna. Co to je? Každý psal o mých prsou. To mě přivádělo k šílenství. To musím opravdu nosit stále jen volné a velké oblečení, abych se nemusela cítit nepříjemně?”  

Tento případ je jen střízlivým připomenutím, že ať už popové hvězdy tančí ve školních uniformách, houpají se nahé na demoliční kouli nebo mají na sobě pytel, vždycky budou objektivizovány. Billie si to uvědomuje, ale snaží se proti tomu bojovat: “ Vyroste ze mě žena. Chci ukazovat své tělo. Co když natočím video, ve kterém budu chtít vypadat žádostivě? Na tílku přeci není nic špatnéhoTo co je špatné, je nastavení společnosti.”  

“Nedávno jsem si volala přes FaceTime se svým blízkým kamarádem - klukem. Měla jsem na sobě tílko a on na mě: 'dej si na sebe tričko' a já jsem řekla: 'já na sobě mám tričko'. Někdo s menším poprsím může nosit tílko, ale když si to samé vezmu na sebe já, tak budu za děvku, protože mám velké přednosti. Je to hloupé. Vždyť je to to samé tílko!” Ano Billie. Nemůžeme souhlasit více.  

Čtěte také:
Jsou ženy stejně inteligentní jako muži?
Prosím, při vstupu na molo odložte pohlaví stranou
Modelkám pod 18 let vstup zakázán. Nebo ne?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama