Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Bílá košile jako pocta Karlu Lagerfeldovi 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram, Getty images/15.7.2019
Napište nás na čekací listinu. Také jednu chceme!  

Carine Roitfeld, žena, která je nyní zodpovědná za tvorbu značky Karl Lagerfeld, byla poslední dobou velice zaneprázdněna. Její poslední počin ovšem nadchl celý módní svět i nás. “A Tribute to Karl: The White Shirt Project” (Pocta Karlovi: Projekt Bílé košile) spojuje všechny blízké zesnulého návrháře. Osobnosti, jako jsou Alessandro Michele, Cara Delevingne, Kate Moss, Diane Kruger nebo Tommy Hilfiger tak navrhnou každý svou variantu bílé košile. A proč zrovna takto “obyčejný” kousek oblečení? Protože právě ten se stal jakýmsi symbolem Karlova stylu. Nekomplikovaný, elegantní a přesto rafinovaný.  

Výtěžek z prodeje této speciální kolekce půjde francouzské charitativní organizaci Sauver la Vie, která financuje lékařský výzkum na pařížské univerzitě Descartes. Roitfeld uvedla pro WWD, že tato iniciativa “umožní uctít Karlův odkaz a zároveň zahrnout jeho neochvějnou lásku k módě a dobročinnosti. Neumím si představit lepší způsob, jak oslavit jeho vášeň pro tvořivost.”  

Na počest Karlova oblíbeného čísla bude v prodeji celkem 7 návrhů, které společnost zhotoví celkem 77krát a stát budou jak jinak než 777 eur. Jednotlivé košile firma vystaví ve svém hlavním sídle na Rue Saint-Guillaume během pařížského Fashion Weeku letos na podzim.  

Čtěte také:
KARL FOR EVER: Značky Chanel a Fendi se spojily, aby uctily památku Karla Lagerfelda
Fendi uspořádá v Římě přehlídku a uctí tak památku Karla Lagerfelda
ROZHOVOR: Karl Lagerfeld se spisovatelkou Christine Angot

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole