Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

BEAUTY: Jak nejlépe pečovat o suchou pokožku?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/26.8.2018
Hydratujte. Hydratujte. Hydratujte. 

Lidé se suchou pletí mají v mládí výhodu v tom, že příliš netrpí na akné a jejich kůže vypadá většinou svěžeji a čistěji než ta mastnější. S postupem věku se včak stává citlivější, může šupinatět, je náchylnější na kožní nemoci (např. ekzém) a má větší sklony k vráskám. Je proto důležité se o ní dobře a pečlivě starat. 

Suchá pokožka trpí nedostatečným vytvářením kožního mazu, který zadržuje vlhkost, což má za následek ztenčení kůže a následné pnutí a zvýšení citlivosti pokožky. Příčiny jsou z velké části dané dědičností, ale svojí roli také hraje stres či životní styl (např. špatná životospráva). CJejí citlivost také mohou velmi ovlivňovat vnější podněty jako je vlhkost vzduchu, chlad, topení či klimatizace. V takovém případě není dobré používat příliš vody. Samozřejmě se jí nevyhýbejte, ale například při omývání obličeje místo ní raději používejte takové přípravky, které obsahují kolagen, silikon či kyselinu hyaluronovou. Ta podporuje hydrataci. Vhodné látky pro vás jsou i urea nebo kyselina mléčná.

Oleje dodají vláhu

„Spíše než klasické mýdlo, které vysušuje, používejte mycí přípravky na bázi olejů. Ty na pokožce vytvoří ochranný film, který v pleti udrží vodu. Vhodné oleje jsou například mandlové, jojobové nebo avokádové“, doporučuje dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology.  Při nákupu kosmetických produktů se jistě vyplatí číst zadní etikety o složení. „Lidé s velmi suchou pokožkou by se měli vyhnout přípravkům, které obsahují sulfáty, alkohol a různá barviva, které pokožku dráždí a vysušují,“ doplňuje MUDr. Mansfeldová a pokračuje: „Místo vany volte rychlejší sprchu s vlažnou vodou. Vyhněte si hrubé žínce či tělovému kartáči. Nepoužívejte hrubé ručníky. A kůži si utírejte pouze lehkými pohyby. „Drhnutí“ ručníkem pokožce nesvědčí.“

Eliminujte vrásky

Nepříjemnou „daní“ suché pleti je také častější sklon k vráskám. Jestliže na ni nebudete používat přípravky s hydratačními složkami, bude se postupem času narušovat hydratační síť v hlubších vrstvách a vše povede k předčasnému stárnutí. A samozřejmě bychom neměli zapomínat pravidelně pít, protože pitný režim je pro krásně vypadající pleť základem, a stejně tak používat fotoprotektivní přípravky v rámci prevence stárnutí a tvorby vrásek.   

Naše TOP produkty v péči o suchou pleť

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole