Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Barbie je i pro tatínky! 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Mattel/7.7.2020
Společnost Mattel již dlouhodobě ukazuje holčičkám po celém světě, že opravdu mohou být čímkoliv a kýmkoliv si budou přát. Učí je víru sama v sebe a ve své nekonečné možnosti. A kdo je více hrdý na své dcery než jejich tátové? Ti si pro ně přejí jen to nejlepší a vedou je k úspěchu. A to i za cenu toho, že občas musí odhodit svou mužnost a naučit se plést cop nebo si hrát s panenkami Barbie. 
Reklama

Tématem kampaně Mattel You Can Be Anything” (Můžeš být, kým chceš) jsou tatínci, kteří si – možná pro někoho trochu překvapivě - hrají se svými dcerami s panenkami Barbie. Tatínci, kteří možná vypadají jako velcí tvrďáci, ale kteří nakonec pro své dcery udělají cokoliv na světě. Protože ví, že čas, který stráví s se svými holčičkami hrou v jejich imaginárním světě je velkou investicí pro jejich budoucnost.

 

 

Průzkum mezi tatínky 
Tímto tématem se zabýval již průzkum z roku 2017 kterého se účastnilo na 500 českých tatínků. Tato studie odhalila 20 nejčastějších aktivit, které si tátové malých holčiček bezpečně osvojili. Jak nejlépe pohladit a pomazlit, jak jezdit na kolečkových bruslích či jak důležité je umět věci barevně sladit, to vše má v žebříčku své místo. Otcové dcer také ví, jak se dělá hvězda nebo jak se tančí a bruslí na ledě. 

Isabel Ferrer, marketingová ředitelka Barbie EMEA, která studii zaštítila, říká: "Zapojením se do činností jako je dělání hvězd, hraní a tancování, ukazují tátové svým dcerám, jak moc jim na nich záleží - a že všechno, co dělají, je důležité."  

Průzkum ukazuje, že 83 % českých tatínků považuje za důležité své dcery naučit, že být laskavá a statečná je důležitější než být hezká a pokud jde o posilování sebevědomí, 61 % tatínků říká svým dcerám, že se ve svých životech mohou stát čímkoliv budou chtít, od princezny po prezidentku. 73 % z nich si myslí, že sebedůvěra je pro jejich něžné potomky jednou z nejdůležitějších životních schopností, které je mohou naučit, zatímco 77 % se snaží své dcery vést k praktickým dovednostem. Rozvoj představivosti je klíčový pro čtvrtinu otců. 75 % vnímá dobu strávenou hraním jako důležitou pro rozvoj sebeuvědomění a čas strávený ve vysněném světě jejich dcer vidí jako investici do jejich skutečného života – přičemž 64 % tatínků si přeje, aby mohli věnovat více času hrám se svými dcerami. Nechat ji, ať se učí se ze svých chyb, seznámit ji s hodnotou peněz již v raném věku a povzbuzovat její statečnost, to vše patří mezi "životní lekce", které se tátové pokouší předat svým holčičkám.

 

20 VĚCÍ, KTERÉ ČEŠTÍ TATÍNKOVÉ MAJÍCÍ DCERY VÍ A UMÍ 
1. Co je to pirueta 
2. Jaké věci v domě mohou posloužit jako mikrofon velké popové hvězdy 
3. Jak plést copánky 
4. Jak si hrát s panenkami 
5. Jak jezdit na kolečkových bruslích 
6. Jak bruslit na ledě 
7. Jak důležité je umět věci barevně sladit 
8. Jak nejlépe pohladit a pomazlit 
9. Jak říct jemně „ne“, když ho požádá, aby se s ní oženil 
10. Jak zahnat noční můru 
11. Jak ji dát najevo, že je výjimečná 
12. Jak s ní tančit, když stojí na jeho nohách 
13. Holky také hrají fotbal 
14. Třpytky se dostanou úplně všude 
15. I holky jsou rády špinavé 
16. I holky chtějí umět stavět bunkry a lézt po stromech 
17. Jak tancovat 
18. Jak namalovat obličej 
19. Jak udělat hvězdu 
20. Jak vytáhnout žvýkačku z dlouhých vlasů 

Výměna rolí 
Není to zdaleka vždy tak, že maminky holčičkám pletou culíčky a oblékají jim panenky a tatínci holčičky učí hrát fotbal a šplhat po stromech, ale každý člověk má trochu jiné postoje, zájmy i smysl pro humor a holčičky se učí této pestrosti díky tomu, že se zapojují oba rodiče. Tatínci mají navíc exkluzivní postavení v očích dcer, což popsal již Freud. Pokud se tatínek chápe pouze jako živitel a někdo, kdo má svůj vlastní program, případně upřednostňuje potomky mužského pohlaví co do společně stráveného času, dítě je o mnoho ochuzeno. Psychologové potvrzují, že dívky, jež mají od útlého dětství, milující, komunikativní a podpůrné vztahy se svými tatínky, ve svém pozdějším životě daleko méně trpí nedostatkem sebevědomí a sebeúcty. Když se na to podíváme z druhé strany, i tatínek, který díky hraní se svými dcerami pronikne trochu do ženského světa, si může rozšířit obzory, prohloubit emoční inteligenci a lépe chápat ženský svět, což může zužitkovat v manželství. Dávno pominuly doby filmu S tebou mě baví svět a trávit čas s dcerami je cool. 

S Barbie mohou být vaše dcery kým chtějí! Pomozte jim splnit sny. 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama