Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Andrea Kalivodová umí skloubit hvězdnou kariéru, malé děti, nekonečné cestování a život za Prahou. Bez auta by to ale nešlo.

Foto: Archiv/21.11.2019
Andreu Tögel Kalivodovou proslavil její úžasný hlas a obrovský talent. Je sólistkou Národního divadla v Praze. Kromě opery se ovšem věnuje i operetě, muzikálům a samozřejmě koncertům. Znáte ji možná jako svůdnou Carmen, nebo vznešenou Wandu z operety Polská krev, či jako ježibabu v Rusalce. Zvládne dokonale každou roli s noblesou a elegancí. A stejně se vypořádává i s rolí mámy. S manželem Radkem Töglem mají dva syny, pětiletého Adriana a dvouletého Sebastiana.

Nedávno se Andrea s Radkem a dětmi přestěhovali do domku za Prahou. Krásná příroda a klid si ovšem vyžádaly svoji daň: každodenní dojíždění do metropole. Navíc je třeba vozit každé dítě do jiné obce do školky. K tomu si připočtěte desítky koncertů po celé republice a občas nějaké to mezinárodních angažmá. Je zřejmé, že auto se tak stalo životní nutností, čas strávený v autě převážnou náplní dne a plánování jízd denní rutinou. Bez auta by to prostě nešlo.

Andrea se netají svou láskou k francouzské značce Peugeot. Vyzkoušela různé menší i větší modely. Aktuálně řídí malé SUV Peugeot 2008. Důvod je prostý: parkování v úzkých prostorách garáží Národního divadla si s velkým autem moc nerozumí. Vystoupit s auta, když vás od sousedního vozidla dělí jen pár centimetrů, a přitom si neroztrhnout ani neušpinit sukni, je zkrátka umění. Co vozu chybí na velikosti, dohání výbavou. Takže nechybí parkovací asistent vpředu i vzadu, vyhřívaná sedadla, 3D navigace, velký barevný dotykový displej nebo Grip Control nahrazující pohon 4x4. Zeptali jsme se Andrey, jak se jí s autem žije.

Kolik času denně trávíte za volantem?
To je různé. Pokud jedu jen s dětmi, je to maximálně hodinka, často ale jezdím na jednání, rozhovory a zkoušky do Prahy, a to není problém být 3 hodiny v autě. A když mám koncerty po celé republice tak jsou dny, kdy jsem na cestách 6 i více hodin.

Jak vnímáte čas strávený v autě? Jako promarněný nebo užitečný?
Rozhodně ho neberu jako promarněný. Jednak si za volantem odpočinu, zařídím i plno věcí a v neposlední řadě poslechnu pěknou hudbu, na kterou doma nemám čas. Čeká mne teď hodně vánočních koncertů, dva největší budou v Lucerně společně s Marianem Vojtkem, představení Carmen v Národním divadle, tak si opakuji texty, pozpěvuji, ale jsem při tom ostražitá a bdělá, vždyť jsem matka dvou dětí.

Vyřizujete za jízdy hovory, denní agendu, atd. nebo se plně soustředíte na jízdu?
Snažím se maximálně soustředit na jízdu, ale telefonování se nevyhnu, a tak jsem vděčná za Hands-free.  Využívám i další techniku, která je ve voze k dispozici. Mirror screen je super, umožňuje mi používat aplikace z mého chytrého telefonu přímo na dotykovém displeji vozu. Obsluha navigace, asistence při řízení, hudby a telefonu za jízdy je opravdu celkem snadná a bezpečná.

Jak řešíte situace, kdy je třeba někam dojet na čas, ale okolnosti jsou proti například, objeví-li se před vámi kolona?
Jsem ráda všude včas, jak slíbím. Proto vyjíždím v časovém předstihu. V Praze se nebráním i veřejné dopravě. Nemám ráda zbytečný stres.

Máte nějakou radu, jak zabavit děti v autě, aby se nenudily?
Zpíváme si, pouštím jim jejich oblíbené písničky, poslechové pohádky, povídáme si, ale to dětské „kdy už tam budem?“ je ve všech rodinách stejné.

Jaké auto bys doporučila pro někoho jako Ty? Spíš menší, velké, 4x4?
To je těžká otázka, do města spíš menší, já jsem teď úplně nadšená Peugeotem 2008. Samozřejmě na dovolenou se čtyřčlennou rodinou by to chtělo minimálně model 5008, ideálně rodinné auto Traveller.

Jsou podle Tebe v rodině, jako je např. ta Tvoje, nutná dvě auta?
Určitě ano, zejména pokud bydlíte mimo Prahu a pokud máte časově náročné zaměstnání. Střídavě jeden zajišťuje odvození a přivezení dětí ze školky, školy, z kroužků a druhý řeší své pracovní záležitosti. Tak to prostě u nás chodí…..:)

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama