Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Aloe vera - zázrak, který pomůže vašim vlasům

Foto: L'Oréal/25.6.2019
Aloe vera – krásná sukulentní rostlina, kterou mnozí z nás pěstují, aniž by věděli, že mají doma v květináči hotovou lékárnu. Dnes je stále častější součástí našeho života, přítomná ve stravě, kosmetice nebo lékárenské péči.

Je až neuvěřitelné, jaké množství receptů a dobrých rad s aloe vera najdete na internetu. Jsou o zdravém životním stylu, domácí léčbě, výrobě produktů pro krásu a zdraví a také plné lákavých receptů, které uzdravují a udivují svými účinky.

Velký pomocník
Aloe vera má protiplísňové, protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky, odstraňuje celulitidu, lupénku, kožní onemocnění, kožní záněty, ekzémy, pomáhá při léčbě omrzlin, popálenin, řezných ran a odřenin. Zázračně působí i na poškozené vlasy. Jedním z produktů, který obsahuje aloe vera je i Garnier Fructis Aloe Vera Hair Food. Tento veganský produkt je bez silikonů a má za úkol vaše vlasy intenzivně hydratovat a regenerovat. Až 98 % přírodních ingrediencí naplní vlasy novou životní silou, obnoví je a daruje jim zářivý lesk. Regeneruje suché a lámavé vlasy.

Obklad z aloe vera Aloe vera pomáhá na opary, akné, popáleniny, spálenou pokožku od sluníčka nebo bodnutí hmyzem. Můžeme si pomoci doma vyrobenými obklady, především v letním období. Recept je jednoduchý. Stačí jen odříznout celý list, umýt a vždy čerstvý – to abychom získali čerstvou šťávu, přiložit na postižené místo. Po několika hodinách postup zopakujeme. Díky těmto obkladům postižená místa bolí méně a hlavně se rychleji hojí.

Jak na sběr:
Vždy odřízneme spodní list rostliny, ten se časem zacelí. List by měl být alespoň tři roky starý, takže pokud kupujeme aloe, zeptáme se v obchodě na stáří rostliny. Pět dní před sběrem aloe vera nezaléváme. List podélně rozpůlíme a lžičkou z něj vybereme gelovou vrstvu. Je důležité vyhnout se slupce, kvůli jejím dráždivým účinkům. Takto získaný čistý gel poté můžeme aplikovat přímo na postižené místo na naší kůži nebo ho uchovat pro další vnitřní nebo vnější použití.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole