Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

ALENA KONEČNÁ: „Když si mě moře rozhodne nechat, tak si mě nechá.“

text: Jan Boublík Foto: Archiv/22.6.2019
Její kariéra stoupá, ale cesta vede dolů. Na jeden nádech se totiž potápí až do hloubky sto třinácti metrů. Alena Konečná je naší nejúspěšnější freediverkou. Jak krotí paniku, když dochází kyslík? A co o sobě člověk v hlubinách zjistí? 

Ali, setkáváme se skoro dva roky po tom, co jste pokořila světový rekord ve freedivingu na závodech v Turecku. Nechystáte se na nějaký další rekord?
Nic konkrétního teď v plánu nemám, rekordy se nenabízejí každý den. (smích) Ale nedávno jsem se potopila do hloubky sedmdesáti šesti metrů, což je nad národním rekordem. Takový rekord je ale neoficiální, dělám to spíš pro sebe.

Aktuálně se ale připravujete na mistrovství světa.
Ano, intenzivně jsem trénovala v Egyptě, proto teď odjíždím na měsíc na dovolenou, a pak zase trénink a v srpnu mistrovství.  

Jakého výsledku chcete dosáhnout?
Chtěla bych zabojovat a udělat maximum pro to, abych se umístila co nejlépe. Musím dobře zvládnout kombinaci hloubky a času, doufám, že se mi to podaří. Cítím určitý tlak, a tak bych byla ráda, abych to nezakřikla.

Vzpomínáte, kdy jste se do hlubin potopila poprvé?
Na dovolené v Chorvatsku, absolvovala jsem tam potápěčské kurzy. Už při prvním ponoru jsem cítila, že ta svoboda a svět pod vodou jsou něco pro mne. Být jen sama se sebou a relaxovat u toho. Rozhodla jsem se pokračovat, protože jsem chtěla v životě něco změnit, a díky potápění se mi to podařilo.

Celý článek si přečtete v červencové Marie Claire, kterou najdete právě na stáncích. 

Čtěte také:
KATEŘINA SLÁNSKÁ: Roboti tu nejsou od toho, aby nás nahradili
FIRST AID KIT: Co si s sebou vzít do letadla?
24 výjimečných žen, které změnily svět

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole