Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

ALAIN DELON: "Skutečná hvězda má charakter"

Foto: Getty images/22.7.2019
Možná nejkrásnější a osudem nejvíce zkoušený francouzský herec převzal na festivalu v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo. Je mu již 83 let, ale díky filmům Luchina Viscontiho a v srdcích žen, kterým za mnohé vděčí, je nezapomenutelný. Přinášíme vám jeho portrét, který sám během svého života vykreslil v rozhovorech. Mluvil o filmech, výbušném temperamentu a mnoha vášních.

Mluví se o vás stále jako o superstar. Ztotožňujete se s touto definicí?
Přijímám ji s radostí, protože si myslím, že už je málo hereckých hvězd. Je mnoho herců, ale málo hvězd, a já jsem jednou z nich.

Vyhovuje vám váš veřejný obraz?
Naprosto. Nečekal jsem, že se ze mě stane člověk, kterým jsem. Nikdy jsem se nesnažil být osobností. Zůstával jsem stále stejný. Až do doby, kdy se z mého veřejného obrazu stal obraz staříka.

Myslíte si, že za to, co jste dokázal, vděčíte kráse?
Kdybych pochopil hned, že je krása zbraň, nezačal bych pracovat v řeznictví u nevlastního otce. V podstatě jsem všechno dokázal díky ženám. Vděčím jim za to, že jsem dostal příležitost vstoupit do světa kinematografie.

Jak jste začínal?
Jednoho večera roku 1957 mě představili manželce Yvesa Allégreta. „Jste přesně ten typ muže, kterého manžel hledá pro svůj příští film,“ řekla mi. Mě to ani moc nezajímalo. Přijal jsem to, abych jí udělal radost.

Ale kdy jste se stal Delonem? Po filmu V plném slunci (film režiséra Reného Clémenta z roku 1960, pozn. red.). Měl neuvěřitelný úspěch. V Japonsku jsem se stal císařem. Všichni kluci se česali na Delona.

Celý rozhovor si přečtěte v srpnové Marie Claire, kterou teď najdete na stáncích. 

Čtěte také:
Z návrháře šlechticem. Ralph Lauren byl jmenován rytířem
8 Beauty pravidel, kterými se řídila Lady Diana
Twiggy dostala od britské královny titul “dáma”

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama