Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

9 způsobů jak poznat, že jste jen jeho “náhradní varianta” 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/7.10.2019
Experti nám pomohou tuhle vztahovou záhadu rozklíčovat... Myslí to s vámi vážně? 

Co znamená, že jste něčí náhrada? Je to jednoduché, onen dotyčný vás má pouze jako druhou či třetí možnost, zatímco čeká, zda jeho první volba vyjde nebo ne... Komunikuje s vámi jen natolik, aby udržel váš zájem, ale nikdy neukazuje známky závazku. Je to fér? Rozhodně ne! Ale jak říká expert na vztahy z Double Trust Dating Johnathan Bennet pro Bustle: “Někteří lidé tuto pozici akceptují a jsou s ní smíření. Ti ale většinou nehledají nic vážného. Pokud vás to ovšem trápí, musíte ukázat, jak moc vám to vadí a začít mluvit o svých pocitech. V takovém případě je také důležité stanovit hranice. To většinou znamená, že neinvestujete čas, pozornost ani city někam, kde nedostanete to samé na oplátku.”  

Není vždy jednoduché poznat, když vás má někdo pouze jako rezervní možnost. Možná toho má opravdu hodně? Je prostě špatný v psaní zpráv? Nebo zkrátka a dobře čeká, jestli nepřijde lepší možnost než vy! Pravděpodobně to nikdy nebudete vědět stoprocentně jistě, ale existují signály, které vám pomohou zjistit, jak tomu je doopravdy. Čtěte dál a možná ušetříte spoustu zbytečně investované energie. 

1. Trvá mu věčnost, než odepíše 
V dnešní době jsou všichni neuvěřitelně busy. Nemůžete tedy očekávat, že vám každý odepíše do minuty zpět, ale také nečekejte u telefonu celé dny na odpověď. “Většina lidí má dnes mobil stále u sebe, pokud tedy víte, že má volno a dlouho neodepisuje, může to být znamení toho, že nejste jeho první možnost,” říká BennetJestliže má někdo zájem o rozvoj vztahu, obvykle si najde čas na komunikaci, a to bez ohledu na to, jak moc je zaneprázdněn.  

2. Nikdy nedělá pevné plány 
Může říkat, jak mu chybítemluvit o tom, jak pojedete na dovolenou na Maledivy, ale když dojde na lámání chleba, všimněte si, že nikdy nedělá reálné plány. Pokud nestanoví opravdové datum, máte plné právo se obávat, jestli je vše v pořádku.  

3. Last minute zprávy 
Je pátek jedenáct večer a konečně od něj dostanete zprávu. Možná budete nadšená, ale zvažte tohle: píše vám očividně jen proto, že jste jeho poslední možnost. Nemá co dělat, a dokonce vám i přiznal, že se nudí... samozřejmě by bylo hezké ho vidět, že? Ale je tohle opravdu druh pozornosti, který si zasloužíte? Rozhodně ne! 

4. Nevolá, když to slíbí 
Tohle je klasika. “Zavolám ti později” je věta, kterou řekl milionkrát a hádejte co, nikdy opravdu nezavolal. Jenže experti se shodují na tom, že pokud na vás myslí a chce s vámi budovat něco vážného, svoje slovo dodrží a ozve se. Už jen proto, aby se ujistil, že na něj budete také myslet... 

5. Objeví se jen, když něco potřebuje 
Musíme tenhle bod opravdu vysvětlovat? 

6. Jeho víkendy jsou vždy plné 
Jestliže o víkendu nepracuje, je zvláštní, že nikdy nemá čas na vás... vyhradí se náhodný pondělní večer, ale abyste spolu jeli někam od pátku do neděle nebo se nedej bože viděli v sobotu??? Víkendy se rovnají volný čas, který chceme využít s lidmi, jež máme rádi... s kým chce trávit čas on? 

7. Vše je podle jeho 
Vztahy by měli být o rovnováze - oba vytvářejí plány a jak dávají, tak berou stejnou měrou. Když “chodíte” s někým, pro koho nejste první možností, jde spíše o takové jednostranné partnerství. Řídíte se jen jeho kalendářem? Scházíte se tam kde chce on? Jsou plány spíše na poslední chvíli? 

8. Nezve vás na důležité akce 
Po pár měsících je přirozené, že se vztah vyvíjí někam dál. Chodíte na společně akce, párty, setkáváte se s rodinou, bere vás na pracovní akce... jestliže jste se neposunuli od příležitostných rande a pár zpráv, na další metu, je něco špatně.  

9. A hlavně! Nelíbí se vám, jak se díky němu cítíte!  
Někdy to není o tom ho prokouknout, ale o tom zjistit, jak jste na tom vy sama. Vy si zasloužíte být šťastná, být milována a respektována. Pokud se tak necítíte je na programu dne si položit otázku: Je on někým, s kým chcete strávit zbytek života? Dejte mu najevo co od vztahu čekáte a buďte upřímná. Pokud se nezmění a nepřizpůsobí vám, bude nejlepší jít o dům dál.  

Čtěte také:
Nejšťastnější jsou single a bezdětné ženy. Proč?
Věříte na spřízněné duše? Může to ohrozit vaši šanci najít lásku!
Odpovězte si na těchto 31 otázek a zjistěte, jestli jste ve vztahu s tím pravým

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole