Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

8 Beauty pravidel, kterými se řídila Lady Diana 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/1.7.2020
Nikdy nepodceňovala sílu sebeprezentace. Nedělejte to ani vy! 

Princezna Diana moc dobře věděla, že správná péče o pokožku i o vlasy je něco, co by neměla žádná žena podceňovat. Ona sama byla v hledáčku celého světa a denně ji sledovalo tisíce fotoaparátů. Její styl, špinavě blonďaté vlny, modrá tužka na oči... zkrátka vše co se jí týkalo, budilo pozornost. Vždyť jen její svatební den sledovalo 17 milionů lidí. Ačkoliv byla skrz na skrz přírodní kráskou, měla i pár užitečných triků v rukávu a ty se teď od ní můžete naučit.  

1. Nezapomínala na řádnou péči o pleť, která se skládala z pečlivého vyčištění tváře, odlíčení, tonizace, hydratace a milovala i kvalitní krémy a séra. Nikdy, ale opravdu nikdy nevyšla ven na světlo, aniž by použila krém s SPF.  

2. Diana dobře věděla, co s ní udělá nedostatek spánku, a tak dbala na to, aby denně dostatečně odpočívala. Pokud totiž probděla noc, její pokožka byla velmi bledá a celkově se cítila ve stresu, což se na její kráse neprojevovalo pozitivně.  

3. Řídila se jednoduchým pravidlem: všeho s mírou. To se týkalo hlavně škodlivých zlozvyků jako nezdravé jídlo, alkohol nebo cigarety... Pokud totiž nežijete zdravým životním stylem, na vaší kůži se to rychle projeví. Diana neříkala, že je ideální odepřít si všechna hříšná pokušení, ale moc dobře věděla, kde je její míra.  

4. Mějte svůj specifický a osobitý make-up look. Ať už jsou to nude odstíny nebo výrazná rtěnka - najděte styl, který vám sluší a toho se držte. Pamatujte si. Že pravá dáma nikdy nepoužívá příliš řvavou dekorativní kosmetiku a nemění často svou vizáž.  

5. Nikdy nepoužívejte linky stejné barvy jako jsou vaše oči. Ty potom díky tomu vypadají tupě a zbytečně nevýrazně.  

6. Vždy nanášejte řasenku od kořínků ke konečkům.  

7. Diana nepodceňovala žádný smysl, a to z ní dělalo smyslnou krásku. Nikdy, ale opravdu nikdy neopouštěla domov, aniž by použila parfém. Považovala to za takovou poslední tečku a finální detail který ji dovolil cítit se elegantně, osobitě a božsky.  

8. Co se týče vašich vlasů. Nebojte se riskovat. Jsou trendy dlouhé vlasy? Nechte se ostříhat. Čeká se od vás, že budete blondýna? Obarvěte se na tmavo... buďte odvážná, ale vždy jen v mantinelech toho, co vám sedne.  

Čtěte také:
INSPIRACE: Klobouky Lady Diany
Princ Harry a Megan Markle boří Instagram
Kate a Meghan mají konkurenci. Tohle je nejstylovější členka královské rodiny!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama