Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

7 nových pravidel pro váš lepší sex

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Unsplash/15.4.2019
Žádné předstírané orgasmy, více bezpečnosti pro všechny a samozřejmě jasné hranice pro to, co chceme dělat a s kým.
Reklama

Vztahy jsou komplikované, zvlášť když jde o sex. Jestli se chcete vyhnout problémům, máme pro vás pár pravidel, které vám zlepší sexuální život. Koneckonců zbavit se předsudků je vždycky fajn.

1. Už nebudu předstírat orgasmus
Více upřímnosti prospěje nám všem. Řada žen (a dokonce i někteří muži) předstírají vyvrcholení. Někdy z únavy, jindy převládne nervozita, nechtějí se dotknout protějšku a jeho ega, anebo se stydí za to, jak právě teď jejich tělo reaguje. Bez ohledu na příčinu výsledek je obvykle… …divný. Takže se přestaňte omlouvat a tvrdit, že sex byl úchvatný, i když víte, že lžete. Říct pravdu je možná někdy trochu náročnější, ale otevřená komunikace prospěje vám oběma.

2. Vím, co chci a dokážu si o to říct
Ať už toužíte po čemkoliv, je to v pořádku. I když se dřív předpokládalo, že ženy jsou „mravnější“, a tak sexuální fantazie téměř nemají, opak je pravdou. Jenže řada z nás se za to, co doopravdy chceme vyzkoušet a co nás vzrušuje, stydí. Sexuální dospělost se ale pozná také podle toho, že znáte vlastní tělo, víte, co vám přináší potěšení a dokážete si o to říct, i když se u toho možná trochu červenáte.

3. Když řeknu ne, myslím tím ne a trvám na tom
Spojení konsensuální sex zní hrozně, ale znamená něco hodně důležitého. Lidé by spolu měli mít sex tehdy, když ho (všichni zúčastnění) chtějí a dělat to, co se jim líbí a s čím souhlasí. To také znamená, že nutit se k sexu jen proto, že se to od vás čeká anebo vás k tomu protějšek přemlouvá, není nejlepší nápad. Odmítnutí není něco, za co byste se měla stydět nebo si to vyčítat. Vždy je lepší sexuální návrh odmítnout než se pak trápit tím, že došlo k něčemu, co jste vlastně nechtěla.

4. Nemám sex, když jsem opilá a nevím, co dělám
Sklenička na uvolnění není nic špatného, jenže když je jich příliš, blížíte se problémům. Ztráta zábran a sebekontroly může vést k tomu, že budete mít sex s někým, s kým byste se zastřízliva intimnímu kontaktu nejspíš vyhnuli. Navíc, čím víc toho vypijete, tím horší budou vaše reakce a ani koordinace pohybů nebude zrovna ideální. Takový sex, pokud se tedy vůbec uskuteční, nejspíš nebude tím nejlepším zážitkem a nepřinese vám příliš potěšení. Nemluvě o tom, že pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, budete více riskovat a svolíte k sexu bez kondomu s náhodným partnerem.

5. Neriskuju sex bez ochrany
Nechtěné otěhotnění nebo pohlavně přenosné choroby nejsou něčím, co se někomu, kdo se chová „slušně“ nemůže stát. Každý z nás se někdy nechová na 100 % zodpovědně. I když to už nemůžete vzrušením vydržet a chcete sex hned teď, prostě s partnerem, kterého dostatečně neznáte, použijte kondom. Tečka.

6. Nesdílím erotické fotky bez souhlasu protějšku
Možná se chcete pochlubit „úlovkem“, možná máte vztek na partnera, se kterým vztah nevyšel, ale ať už se vám zdá, že máte sebelepší důvody pro rozšířit intimní fotografie či videa, nedělejte to. Jednak se vám to může vymstít a ve virtuálním světě kolovat vaše vlastní obrázky, a pak to prostě není fér. To, že vám někdo poskytne „kompromitující materiál“, není souhlas k jeho dalšímu šíření.

7. Nezmizím bez vysvětlení
Vztahy občas nevyjdou a ani to nemusí být ničí chyba. Když už se to stane, je fér druhému sdělit, proč je konec. Ano, bude to nepříjemné, ale je to lepší pro vás oba. Několikaminutový rozhovor s vysvětlením důvodů, proč odcházíte, je vždy dospělejší reakcí než zmizet bez jediného slova. Už jen proto, že nechcete, aby někdo udělal totéž vám.

Čtěte také:
Ženy odhalily 13 nejdivnějších věcí, které jim na mužích přijdou sexy 
Princ William měl údajně těsně před Kate “žhavý románek”
Nemáte čas na sex? Pozor, odnese to jak vaše psychika tak i tělo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama