Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

7 nepopiratelných benefitů jógy

Foto: Unsplash/4.12.2018
Jóga je tanec každé buňky vašeho těla do rytmu hudby, kterou udává váš dech. 

"Jóga celkově zlepší kvalitu vašeho života," tuhle větu už jste asi někde slyšela, ale pokud chcete důkaz místo slibů...

Lepší flexibilita a mobilita

​Jeden z nejčastějších důvodů, proč se lidé vyhýbají začít s jógou je nedostatek flexibility. To je ale naopak důvod, proč začít. Pravidelné cvičení jógy dovede vaše tělo k větší flexibilitě, mobilitě a hybnosti páteře. 

Posílíte celé tělo
​Jóga protahuje svaly zkrácené a posiluje svaly ochablé. Sekvence jsou sestavovány vyváženě tak, aby vaše tělo posilovalo i např. hluboký stabilizační systém, který drží vaši páteř vzpřímenou. Budujete sílu a flexibilitu zároveň, což vede k uvolnění např. bolesti zad v bederní oblasti. 

Zvýšíte svou imunitu
​Každá jógová pozice má svůj účel a benefit. Věděli jste např. že pozice pluhu masíruje trávící soustavu a podporuje funkci štítné žlázy? Dohromady potom tvoří celek, který zvyšuje celý imunitní systém vašeho těla.  Nezapomeňte na relaxaci a meditaci. Je prokázáno, že ty mají na imunitní systém největší vliv. 

Detoxikujete tělo
​Jeden z aspektů jógy, který má velmi pozitivní vliv na celý organismus, je soustředěnost na dech. Váš dech bude efektivnější, delší a pomalejší a Vaše plíce získají prostor pro využití celého jejich objemu. Během cvičení jógových pozic se jemně protahují svaly a klouby, mačkají se orgány, do nich pak teče čerstvá krev, která celé tělo ozdraví a nabudí. Současně se tímto vším odplavují toxiny z těla a zajišťuje se výživa všem buňkám.

Přínese vám radost
​Součástí každé lekce je i meditace a soustředění na dech. A to je jeden z důvodů, proč se jóga stává čím dál více oblíbená. Učí nás se soustředit sami na sebe, vypnout od každodenních starostí a věnovat hodinu opravdu jen sami sobě, svému tělu. Meditace na začátku a na konci lekce utvoří z lekce jógy celek, díky kterému tuto část dne dokážete oddělit od zbytku svých myšlenek. Ještě nikdy nikdo nelitoval rozhodnutí jít na lekci jógy. Jóga vám vždycky vykouzlí úsměv na tváři, protože se po ní cítíte lépe nejen fyzicky, ale i psychicky. 

Získáte nové přátele
​Pravidelné cvičení jógy vám nejen protáhne tělo a zvýší imunitu. Pravidelné návštěvy jógových lekcí vám obohatí život o nové lidi i zážitky. Nebojte se seznámit a navazujte kontakt i s ostatními jogíny. Uvidíte sami, jak vám nová přátelství změní život natolik, že už si ho bez svého yogagangu nebudete moci představit. O nová přátelství se můžete pokusit už další sobotu a to 8. prosince na Vánočním dnu plném jógy, který pořádá studio Yogamovement ve spolupráci s učitelkou jógy Klárou Pokornou. Navštivte jejich Xmas Yoga Day v Kaiserštějnském paláci a dejte průchod novým výzvám a přátelstvím. 

Změníte pohled na věc
​Je velká pravděpodobnost, že toto není první článek o blahodárných účincích jógy, který čtete.  A pokud jste už někde četli, jak jóga zlepšuje vaše zdraví, pravděpodobně jste si všimli, že se důvody, proč cvičit jógu, překrývají. A to je jedna z největších lekcí jógy: uvědomíte si, že vše souvisí se vším: vaše kyčle s kotníkem, rameno se zápěstím, váš dech s vaším nervovým systémem, váš dech s vaší soustředěností. Uvědomíte si, že jednotlivé prvky jógy se nedají vnímat odděleně, stejně jako se nedá vnímat odděleně vaše tělo a mysl. A pokud zjistíte, že jóga se dá aplikovat i v každodenním životě, nejen při cvičení asán, máte vyhráno. 

Více info o Xmas Yoga Day na FB nebo na www.yogamovement.cz

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole