Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

7 dovedností, které budou zaměstnavatelé chtít v roce 2020

Text: Natálie Veselá, Foto: Unsplash/26.3.2019
Jaká bude práce budoucnosti a na co se zaměřit už letos? Světové ekonomické fórum vydalo svou předpověď pro měnící se pracovní trh.  

Ve světě, kterému dominují roboti, umělá inteligence a virtuální realita, je chytré mít konkrétní představu o tom, co se na trhu práce bude vyvažovat zlatem. Podle podrobného reportu Budoucnost práce, který vydalo Světové ekonomické fórum, nás čekají časy, kdy bude cenný každý projev lidskosti. Co tedy umět a na čem zapracovat, abychom uspěli?

1. pružnost v myšlení
Do téhle škatulky patří kreativita i citlivost na problémy. Hlavně ale schopnost přizpůsobit své vyjadřovací prostředky tomu, ke komu hovoříte. Zaměstnavatelé nechtějí, abyste každému opakovali totéž stejnými slovy. Chtějí, abyste sami dokázali přizpůsobit styl a obsah sdělení svému publiku.

2. Vyjednávací dovednosti
Obzvlášť v oblasti IT a matematiky, analýzy dat a vývoje softwaru po nich bude velká poptávka. A také v umění a designu. Už jen proto, že stroje se samy mezi sebou „lidsky“ nedomluví. 

3. Rozhodovací schopnosti a úsudek
S tím, jak společnosti sbírají stále více dat, bude přibývat poptávka po lidech, kteří je umějí analyzovat a využít k přijímání inteligentních rozhodnutí. Správný úsudek jde ruku v ruce se schopností přesvědčit kolegu, aby podpořil právě vaši vizi, anebo navrhnout neobvyklé řešení svému nadřízenému (i kdyby vám nemělo přinést celofiremní ovace). 

Celý článek si přečtěte v dubnové Marie Claire, kterou teď najdete na stáncích.

Čtěte také:
@WORK: Výtahová diplomacie: Ovládáte ji?
Jak si ubránit volný čas? Stanovte si priority a naučte se říkat ne
NETWORKING: Jak navazovat užitečné vztahy

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama