Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

6 Trendů, které budou dominovat kráse v roce 2020

Foto: Getty images, Archiv/13.1.2020
FOREO představuje největší trendy 2020 od ASMR v péči o pleť k N-Beauty a Thermo-Boosted Cleansing.

Rok 2020 je tu a švédská skintech značka FOREO zveřejnila svou výroční zprávu o trendech přímo z institutu FOREO ve Stockholmu. Značka odhalila, že rok 2020 bude jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších roků, které kosmetický průmysl kdy zažil, hlavně díky rychlému vývoji technologií, hyper-personalizovaným produktům a zcela neočekávaným přístupům ke zdraví a tělesné kondici.

Od ASMR péče o pleť, konopné kosmetiky a inspirace severskou péčí až po novou éru termočištění pleti a skin fitness - zde je vše, co potřebujete vědět v roce 2020, abyste zůstali v obraze a dosáhli nejlepší pleti svého života.

1. Návrat zpět k N-Beauty
Odhalte nový trend, který vedle C-Beauty, K-Beauty a J-Beauty získává na významu.  Pochází ze severských států a z domovské oblasti FOREO - N-Beauty je patrně nejsnadnější trend roku 2020, se zaměřením na zjednodušení péče o pleť pro dosažení zdravého prozáření pleti, které závidíme obyvatelům nejšťastnějších zemí na světě. Rostoucí popularita minimalistické péče o pleť – nebo i tzv. skincare diety - je vyvolávána částečně tím, že roste únava z 10i-krokových rituálů krásy a zároveň dle rad dermatologů bychom měli snížit počet produktů používaných každý den. Základem N-Beauty je kromě minimalizace počtu kroků i řádná příprava pleti pro zvýšení efektivity produktu a následné vrstvení několika produktů, které pro vaši pleť skutečně fungují - často se zaměřením na přírodní složky bohaté na živiny.

2. Facial Cleansing
FOREO poprvé v roce 2013 uvedlo řadu přístrojů na čištění pleti LUNA a změnilo tím povědomí o čištění pleti. Rychle se přesuňme do roku 2020 a způsob čištění pleti se opět bude inovovat díky horké technologické novince, která brzy vstoupí na trh. Termo-čisticí přístroje se brzy objeví celosvětově a představí ideální způsob čištení pleti, který bude velmi obtížné zvládnout manuálně. Jemné teplo rozpustí nečistoty hluboko uvnitř pórů
a uvolní kožní maz, nečistoty a oleje. Je to nejefektivnější zůsob k dosažení čisté a zářivé pokožky – thermo-facial cleansing je rozhodně trend, o kterém se budete chtít dozvědět - a dokonalý doplněk nového a vylepšeného programu N-Beauty.

3. Péče o pleť na míru, s pomocí aplikace
Díky nejnovějšímu vývoji v oblasti technologií skintech se péče o pleť stává skutečně personalizovanou záležitostí. Kosmetické produkty ovládáné aplikací, jako je například zařízení pro chytré masky UFO nebo LUNA mini 3, představují cestu k luxusním zážitkům z pohodlí vaší koupelny. Tato důvtipná zařízení znamenají novou éru péče o pleť, která se zaměřuje na trend personalizace a umožňuje uživatelům přizpůsobit rituály péče o pleť prostřednictvím svých smartphonů tak, aby vyhovovaly jejich potřebám a životnímu stylu. Díky těmto změnám se nyní dům stává klíčovým prostorem pro inovace, kde mohou spotřebitelé provádět rituály péče o sebe z vlastního klidného prostředí.

4. Skvalan – pomocník v boji se znečištěným ovzduším
Pokud toužíte po zářivé pleti, skvalan pomůže Vaši pokožku chránit před každodenním náporem ze znečištěného ovzduší. Je to ingredience, o které byste se měli hodně doslechnout v roce 2020. Již se začal objevovat v celé řadě produktů, včetně inovativního produktu Serum Serum Serum, který jemně zvláčňuje pleť a chrání ji před volnými radikály. Skvalan, který se tradičně získává ze žraločích jater, je nyní dostupný z udržitelných rostlinných zdrojů, jako jsou olivy nebo rýžové otruby pro použití
v kosmetice.

5. Péče o pleť ASMR
Rok 2020 by mohl oficiálně umocnit Váš rituál péče o pleť začleněním ASMR pro maximální duševní požitek. Psychologové zjistili, že ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response - samostatná smyslově-meridiánová reakce - tedy jev, který navozuje příjemné uvolňující pocity) navozuje vedle příjemného pocitu v oblasti páteře a hlavy při určitých zvucích, i uklidňující účinky pro náš mozek. S rostoucím povědomím o ASMR se objevují i první iniciativy jako jsou povídky před spaním ovlivněné ASMR od společnosti Moxy Hotels, které hostům pomáhají navodit blažený spánek a hudební ikona Billie Eilish je označena jako ikona ASMR. V našem nádherném a zároveň podivném světě jsou nejnovějším trendem „obyčejné zážitky“ se zvláštním zaměřením na rituál péče o pleť. Youtubeři, včetně ASMR hvězdy Karuna Satori, se proslavili ve světě ASMR péče o pleť mimo jiné i tím, že odhalili euforický efekt, který mají patentované T-Sonic pulzace produktů FOREO na jejich mysl i pleť.

6. Skin fitness
Celebrity včetně Kim Kardashian a J-LO milují produkty péče o pleť založené na mikroproudech, které pomáhají vaší pokožce dosáhnout vrcholné „kondice“. Mikroproudy jsou jako trénink na obličej - stimulují a zpevňují svaly pro mladší vzhled, podobně jako účinek, který má cvičení na zbytek těla. Zatímco návštěva salónu krásy Vás může vyjít i mezi 5 000 až 10 000 Kč, díky vývoji v oblasti skintech nyní můžete objevit i domácí mikroprocesorová zařízení za cenu přibližně jedné návštěvy salónu. S dalším technologickým pokrokem přijdou v roce 2020 domácí mikroproudová zařízení i s průlomovým vylepšením a rituály na míru pomocí aplikací a se zvýšenými bezpečnostními vlastnostmi. Buďte připraveni…

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole