Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

6 magických sexuálních pozic, které vám pomohou zhubnout 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/9.3.2020
Proč nespojit příjemné s užitečným?   

Kdo má dnes čas na to, každý den cvičit? Věděli jste ale, že hubnout nemusíte jen nudně ve fitku? Tvarovat postavu můžete i příjemněji, a to ve své ložnici. Připravili jsme pro vás seznam pěti sexuálních poloh, při kterých kalorie mizí samy.  

Sex je snad nejlepším a nejpříjemnějším způsobem, jak shodit pár přebytečných kil. Víme, co si myslíte. Domníváte se možná, že jde o nějakou teorii, která se mezi lidmi traduje již dlouhá léta, ale nikdy jste neviděla výsledek... Možná protože o intimních detailech milostného života lidé nemluví tak často jako o tom, kolik kilometrů, za jaký čas uběhli... Ale smysl to dává a je to logické. Při sexu zapojíte hodně svalů a zvýší se vám tep, aniž byste si to uvědomovali. Vlastně je dokázáno, že při aktivní souloži spálíte stejně kalorií, jako byste 30 minut běhali. Ženy za hodinu “pod dekami” spálí až 90 kalorií! Ale existují pozice, které jsou účinnější než jiné. Tady jsou ty nejlepší z nich a ani jejich pořadí není náhodné. 

1. Misionář 
Tato klasická pozice je ideální na zahřátí. Nechte proudit energii, střídejte se s partnerem nahoře a svaly vašeho středu těla vám poděkují. Užívejte si intimitu, začněte pomalu, protože brzy se pořádně zapotíte. 

2. Nůžky  
Z misionářské polohy se snadno přesunete do takzvaných nůžek, ale bude to vyžadovat trochu ohebnosti a praxe. Žena totiž leží na boku s jednou nohou nahoře a musí balancovat na jedné ruce. Posílíte tak horní polovinu těla a stehna i paže 

3. Lotosový květ 
On sedí, ona na něm rozkročmo... a ačkoliv to vypadá celkem jednoduše, musíte se snažit, abyste nevypadla z rytmu a tempa. Zapojíte u toho zadek, stehna, a dokonce i lýtka.  

4. Na pejska 
Tohle je jedna z nejpopulárnějších poloh vůbec a co se týče spalování kalorií i v tomto ohledu se těší velké oblibě, ačkoliv si při ní spíše odpočinete. Zahřejete tělo, ale pozor ať zde se “cvičením” neskončíte.  

5. Na koníčka 
Tato poloha je velmi oblíbená mezi ženami, protože mají plnou kontrolu nad všemi pohyby a mohou tak řídit celý sexuální akt. Jenže je to fuška! Zapojíte mnoho svalů, a to nejen pánevních 

6. Na stojáka 
Pokud chcete zakončit celé milování a opravdu se u toho zapotit, stoupněte si. Omotejte se kolem partnera a udržujte rovnováhu. Ideálně se zapřete o zeď nebo o stůl. A nezoufejte, pokud to poprvé nevyjde. Tohle už je vyšší nejen dívčí.  

Čtěte také: Jak ovlivňuje ložnice váš sexuální život? Víc, než si myslíte!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole