Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

5 Případů, kdy sestry Kardashian-Jenner pobouřily společnost 

Text: Rebecca Diatilová, Foto: Instagram, Youtube/8.2.2019
Klan Kardashian-Jenner někdy dokáže zvednout pořádnou vlnu kontroverze. Pojďte se podívat na 5 případů, kdy se tyto slavné sestry staly terčem kritiky společnosti. Oprávněně? 

1. Kim na obálce Paper magazine  
Cílem focení na obálku Paper magazine bylo „zbořit internet“ a s jistotou se dá říct, že se to povedlo. Při vydání tohoto čísla se, dnes již slavné fotky stojící Kim ve večerní róbě a s bouchajícím šampaňským, objevily po celém internetu. Zdálo se, že každý, kdo je viděl, dal najevo svůj názor. Uvnitř magazínu se totiž prostřední sestra ze slavné americké rodiny objevuje úplně nahá, a to ze všech stran. Přestože se našlo pár fanoušků, kteří za odvážné focení Kim tleskali, drtivá většina zastávala názor, že focení je nevkusné, přes čáru, a především se nehodí pro matku od dětí. 

2. Trička Kendall a Kylie 
Společné značce dvou nejmladších sester Kendall + Kylie se v roce 2017 dostalo kritiky za vintage trička, kde přes své obličeje nechaly umístit fotky legendárních hudebníků, mezi nimi i zesnulých legend jako Tupaca a Biggieho. Nejenže to internetu pěkně schytaly nejrůznějšími nadávkami, byly také žalovány rodinami muzikantů a musely se veřejně omluvit. Ke kauze se vyjádřila například i Sharon Osbourne, jejíž manžel Ozzy se stal také jedním ze zneužitých zpěváků, a dívkám přes Twitter sarkasticky vzkázala, ať se pro příště drží toho, co znají, a to sice lesků na rty. 

3. Kylie a Interview magazine  
Interview magazine stylizoval tehdy osmnáctiletou Kylie do role dominy a na pár snímků ji umístil do kolečkového křesla. Lidem se nelíbilo, jakým způsobem snímky prezentují život na vozíčku, a na internetu začali skutečně handicapovaní lidé sdílet vlastní fotky, aby světu ukázali, že jejich životy se velice liší od fotek, které Jenner na zlatém vozíku propaguje. Fotograf skandálního photoshootu později vysvětlil, že focení mělo čistě umělecké úmysly a rozhodně se nemělo nikoho dotknout. 

4. Kendall a reklama na Pepsi  
Pěknou řádku lidí, včetně bojovníků za lidská práva, zvedla ze židle celosvětová kampaň Pepsi, kde Kendall Jenner během protestu nabídne plechovku nápoje jednomu z policistů. Reklama, která byla několik hodin po svém uveřejnění opět stažena, prý zlehčuje sociální protesty a rasismus. V jedné z epizod Keeping up with the Kardashians pak zpětně vidíme, jak se mladá modelka z reakce veřejnosti zhroutila. 

5. Kendall a tentokrát reklama na Proactiv 
Nedávno zveřejněná reklama na Proactiv, přípravek k léčbě akné, opět spojila nejlépe vydělávající modelku za rok 2018 s nepříliš lichotivými titulky po celém světě. Její matka a manažerka Kris Jenner na svých sociálních sítích již několik dní předem připravovala fanoušky jejich rodiny na to, že Kendall chystá něco velice statečného a upozorňovala, jakou tím její dcera přinese světu obrovskou změnu a pomoc. Po velkém odhalení se ukázalo, že jde o spolupráci s ProactivemKendall v reklamě přiznává svůj vysilující boj s akné a pocity úzkosti. Lidem se však nelíbilo, že Kendall problém s akné zveličuje, jelikož je na světě mnoho jiných a podstatnějších problémů. Dále jí nevěří, že používá tyto dostupné produkty na svou pleť a ještě si za údajnou pomoc lidem trpícím stejným trápením nechává v rámci kampaně platit.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama