Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

5 překvapivých zdravotních benefitů chození naboso 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash, Archiv/22.6.2020
Kvůli našemu super modernímu způsobu života často zapomínáme na spojení s matkou přírodou. Přitom už jen jednoduchý akt chůze naboso přináší spoustu benefitů, které často přehlížíme nebo o nich ani nevíme. Zjistěte, jaké to jsou.  

1. Lepší spánek 
Studie v PubMed odhalila, že chůze bez bot ovlivňuje fyziologické procesy, které vyvolávají relaxaci. Journal of Alternative and Complementary Medicine zveřejnil, že lidé, kteří chodí naboso také uvedli, že se jim zlepšil spánek. Vědci věří, že je to díky stabilizaci srdečního rytmu.  

2. Boost imunitního systému 
Ve zprávě zveřejněné v Journal of Environmental and Public Health výzkumníci zjistili, že chůze naboso může snížit počet bílých krvinek ve prospěch těch červených. To má velmi pozitivní vliv na imunitní systém.  

3. Snížení rizika srdečních chorob 
Podle výzkumu v Journal of Alternative and Complementary Medicine zvyšuje chození naboso povrchový náboj červených krvinek a snižuje tak riziko shluků. A protože vysoká viskozita bývá přímo spojována se srdečními onemocněními, toto riziko je tak výrazně nižší.  

4. No stress 
Procházka v přírodě už tak sama o sobě snižuje napění i úzkosti a pomáhá vybalancovat nervový systém. Nicméně, pokud je vaše tělo přímo v kontaktu se zemí, tento efekt se ještě násobí. Vždyť si zkuste vzpomenou na ten pocit, nořit se bosýma nohama do trávy... 

5. Sbohem menstruační bolesti 
Chození naboso snižuje bolesti jako takové, takže není nijak překvapivé, že pomáhá ulevit i od těch menstruačních. Nevěříte? Možná to ale stojí za zkoušku nemyslíte? Příště se raději vyzujte dříve, než si dáte prášek. A uvidíme... 

Rádi byste chození naboso vyzkoušeli, ale nežijete zrovna na pláži ani na louce a nechce se vám vyrážet po rozpáleného města a šlapat po špinavém betonu? Máme pro vás řešení. Dnes již není problém sehnat kvalitní a dobře vypadající obuv, jejímž smyslem je simulovat chůzi naboso. Barefootová obuv má anatomický tvar chodidla, nulovou podporu nožní klenby a nulový sklonu mezi patou a špičkou, a tak se mohou chodidla svobodně pohybovat tak, jak je jim přirozené. Ultratenká oděruodolná podrážka zaručí maximální smyslovou zpětnou vazbu a díky tvaru a dokonalé ohebnosti modely poskytnou svobodu pro vaše chodidla po celý den. 

Jedním z takových výrobců je i  VIVOBAREFOOT, značka založena ve Velké Británii v roce 2004 bratranci Galahadem a Asherem Clarkovými.  V České republice působí od roku 2009, kdy jí začal distribuovat po domluvě se zakladateli současný výhradní distributor Kamil Vedral. Obuv pro každodenní nošení, na běh, do přírody či pro děti si v České republice pořídíte v pěti kamenných concept storech, v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a v Ostravě, kde společnost nový obchod otevřela počátkem června. Interiéry poboček jsou tvořeny maximálně udržitelně a otiskují se v nich tak hodnoty společnosti.

Jedním z hlavních pilířů britské inovátorské obuvnické společnosti je udržitelnost. Na ni klade důraz nejen ve vybavení svých obchodů, ale především ve výrobě. Boty jsou tak vyrobeny z recyklovaných i recyklovatelných materiálů, jako jsou bavlněné plátno nebo PET lahve, kvalitních přírodních materiálů, z nichž nejzajímavější je prvotřídní kůže Pittards® Wild Hide z volně chovaného skotu, který se na obuvi projevuje přirozeným zjizvením. Dále si zákazníci mohou vybrat modely z pěny BLOOM z vodních řas a jiných rostlinných složek. Výrobní procesy probíhají s minimálním dopadem na životní prostředí s důrazem na funkčnost, komfort a kvalitu.

Více informací o značce VIVOBAREFOOT naleznete na www.vivobarefoot.cz

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama