Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

16 tajemství krásy hollywoodských celebrit, která jsou moc dobrá na to, aby nebyla použita

Text: Tereza Čaladi, Foto: Archiv/25.7.2020
Pokud si myslíte, že dnešní hvězdy jdou ve jménu krásy do velkých extrémů, máme pro vás zprávu: Není to nic ve srovnání s tím, co miláčci obrazovek dělali v minulost. Z technik pro kutily, které můžete snadno přidat do své rutiny, k některým drastičtějším přístupům, které bychom dnes nemuseli nutně doporučit, jsme odhalili záludná tajemství krásy z hollywoodského Zlatého věku a dali jsme jim moderní podobu. Představujeme vám nejlepší stará hollywoodská tajemství krásy, která si můžete vyzkoušet sami.
Reklama

Technika vypouštění rtů Marilyn Monroe
Aby její rty vypadaly plnější, Monroe požadovala, aby její vizážistka použila pět různých odstínů rtěnky a lesku pro vytvoření rozměru. Na vnějších rozích měla tmavší červenou, zatímco uprostřed rtů byly světlejší odstíny.

Metoda exfoliace Elizabeth Taylor
Elizabeth Taylor jakoby okopírovala "stránku" z Kleopatřiny knihy krásy, protože obě ženy si zvykly holit obličej. V dnešní době existují způsoby, jak dospět (které nevyžadují břitvu!) k odstranění jemných dětských chloupků a povrchové vrstvy kožních buněk, což dává pokožce zářivý pocit. 

Tip na oddělení řas Audrey Hepburn
Tajemství dlouhých řas Hepburn jako Bambi? Poté, co použila řasenku, její vizážistka Alberto de Rossi vzala špendlík k oddělení každé jednotlivé řasy.

Hack srovnávání nosu Carole Lombard
Během své kariéry byla Lombard zraněna při dopravní nehodě, která jí zanechala mírně zakřivený nos. Než si udělala make-up, nakreslila vždyna nose tenkou bílou čáru. 

Červenající trik Grace Kelly
Navzdory všeobecnému přesvědčení není konturování novou technikou, ani ho nevymyslela Kim Kardashian. I monacká princezna často tento trik používala. Definovala své lícní kosti jedním odstínem a pod ně nanesla jemně tmavším odstín.

Řešení akné Rity Moreno
Když byla Rita Moreno mladou herečkou, bojovala s problematickou pletí. Její lékaři jí doporučili tvrdou léčbu, která zahrnovala ultrafialové světlo a acetonový alkohol. Nedoporučujeme to – pro záznam, ani my –, takže vyvinula svou vlastní techniku pro odstranění vad. „Kdysi jsem používala jeden z těch drsných, ošklivých kartáčů a drhla jsem své tváře každý den. Bylo to hrozné, ale exfoliace každý den hodně pomohla,“ řekla portorikánská filmová hvězda pro Fox News. „Určitě bych řekla, že exfoliace byla opravdu můj hlavní trik krásy.“

Metoda zvýraznění rtů Vivien Leigh
Vivien Leigh byla přesvědčena o tom, že má tenký spodní ret, proto ho vždy orámovala konturovací tuškou o trochu níže. 

Chirurgie lícních kostí Marlene Dietrich
Tato německo-americká herečka měla v rukávu spoustu triků, ale nejznámější bylo její odstranění stoliček. Ano, udělala to, aby se jí ještě více zdůraznily lícní kosti. Ty si dokonce ještě zvedala pomocí chirurgické lepící pásky. 

Trik na rtěnku od Dorothy Dandridge
Herecký talent Dorothy Dandridge byl nepopiratelný, ale také její krása a styl zaujaly veřejnost. Ke zkrášlení své pleti herečka míchala klasickou červenou rtěnku s oranžovým odstínem a vytvořila barvu korálových rtů. Jedinečný odstín byl zcela její vlastní a okamžitě se stal jejím podpisem.

Domácí maska na vlasy od Rity Hayworth
Zvlněná červená hříva Rity Hayworth se stala jejím poznávacím znamením, takže ji přirozeně musela udržovat zdravou a krásnou. Dělala to tak, že na vlasy po každém umytí nanesla olej, zabalila je do ručníku a nechala je tak 15 minut. Poté je opláchla horkou vodou a citronovou šťávou, aby odstranila veškeré zbytky mastnoty. 

Oční stíny Grety Garbo
Aby její oči vypadaly divadelněji, natřela Garbo svá víčka tenkou vrstvu vazelíny a teprve poté aplikovala tmavý oční stín. Své oči také lemovala směsí želé a pigmentu z živočišného uhlí.

Posedlost olivovým olejem Sophie Loren
Loren až nábožensky milovala středomořskou stravu, což znamenalo, že vždy s sebou měla láhev olivového oleje. A používala ho nejen k jídlu! Svou pokožku udržovala jemnou a zářivou díky jednoduché horké lázni, do které přidala několik kapek oleje.

Domácí péče o pleť Audrey Hepburn
Podle kadeřníka a maskéra celebrit Petera Lamase nechtěla Hepburn používat make-up. Herečka raději dvakrát týdně ošetřovala svůj obličej v domácí páře, aby byla její pleť čistá a zářivá.

Jděte spát s Jacqueline Kennedy
Dokonale vyladěný účes Jackie Kennedy byl jen jedním z mnoha důvodů, proč se tato první dáma v 60. letech stala ikonou stylu. Aby minimalizovala poškození svých kadeří spala s vlasy zabalenými do hedvábných šátků.

Recept na exfoliaci Katherine Hepburn
Hepburn byla v oddělení make-upu spíše minimalistkou, ale za to se velmi pečlivě starala o svou pleť. Herečka nikdy nevynechala exfoliaci. Kombinovala jednoduché ingredience, jako je citron a cukr, aby vytvořila domácí peeling obličeje, a tak jemně odstranila mrtvou kůži a rozjasnila svou pleť.

Vlasová technika Brigitte Bardot
Natupírované vlasy Bardot byly součástí jejího podpisu. Ke stylizaci používala velmi speciální a trochu nechutnou přísadu: vlastní sliny.

Čtěte také: 8 Beauty pravidel, kterými se řídila Lady Diana

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama