Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

11 nejlepších pleťových masek letošního podzimu

Text: Kristýna Schafferová, Tatiana Urbanová Foto: Archiv, Getty images/28.9.2019
Dokážou si poradit snad se vším… Pleťové masky se ukázaly jako účinné řešení vrásek i akné, dokážou zmírnit známky únavy a ocení je i pleť suchá, se sklony k začervenání nebo ta, kterou trápí nejednotný tón. Seženete je v nejrůznějších podobách od slupovacích, gelových, plátýnkových nebo krémových, takže si můžete vybrat takovou, jejíž textura a aplikace vám bude nejvíc vyhovovat. A které z nich letos na podzim stanuly v naší redakci na stupních vítězů? Inspirujte se v galerii…

Známe to z filmů… Když si chce hlavní hrdinka (ať už sama nebo se svou kamarádkou) připravit tzv. „beauty day“, vždy použije pleťovou masku. A není se co divit. Maska totiž dokáže pleť vyčistit, dodat jí vitamíny, hydrataci a potřebné živiny, což způsobí, že bude přímo zářit zdravím.

Aby pleťové masky fungovaly tak, jak mají, je potřeba si je dopřávat pravidelně a to alespoň jednou týdně. Před jejich aplikací pokožku důkladně vyčistěte, aby jí prach a nečistoty nebránily ve vstřebávání výživných látek z tohoto zázračného kosmetického přípravku. 

Textilní masky

Jejich aplikace je jednoduchá, rychlá a vážně se vyplatí. Už během pár minut zažije vaše pleť pořádné nakopnutí, obzvlášť co se týče hydratace. Masku stačí  vyndat z obalu, umístit správnou stranou na obličej a nechat ji působit nejlépe 15 minut. Po sejmutí doporučujeme vmasírovat zbytky emulze do pokožky. 

Slupovací masky

Tento druh masek najdete nejčastěji v regále hned vedle produktů určených na akné či na hloubkové čištění  a to díky aktivním látkám i tomu, že na pleti zaschnou a natáhnou do sebe všechno to, co v pokožce mít nechcete. Při slupování postupujte opatrně a pomalu. Na kouscích masky byste pak měli zřetelně vidět všechny nečistoty. Pleť nato ošetřete hydratačním krémem. 

Smývací masky

S těmito kousky to budete mít jednoduché. Stačí masku nanést na pleť a to v dostatečném množství. Produktem nešetřete a aplikujte ho klidně i ve třech vrstvách. Pak už  jen počkejte pár minut, během kterých relaxujte. Na závěr produkt omyjte pod tekoucí vodou nebo setřete ubrouskem. 

Inteligentní masky

A pak existuje řešení, které obvyklou 20 minutovou masku zkrátí na pouhých 90 sekund. Chytrá pleťová maska Foreo UFO kombinuje hyperinfuzi (ohřívání, chlazení, pulzace T-Sonic) a světelnou terapii LED a zajistí vám tak profesionální péči v pohodlí domova. Ohřívání otevírá póry, pulzace T-Sonic přivádějí aktivní složky do pokožky a kryoterapie aktivní složky v pokožce uzavře a současně ji vypíná.  

11 nejlepších pleťových masek letošního podzimu

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole