Přejít k hlavnímu obsahu

11 Faktů o královské rodině, které vám vyrazí dech 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/12.11.2018
Proč jí na křtinách sedmiletý dort? A jaké je jejich přijmení? 

Možná mohou čas od času nosit outfit ze Zary nebo vtipně tančit na svou oblíbenou kapelu, ale rozhodně nejsou jako my, běžní, neurození smrtelníci. Královská rodina existuje již po staletí a její členové nežijí jako zbytek světa. Mají jiné zvyky a musí dodržovat jistá pravidla. Některá jsou kuriózní, některá nesmyslná a leckdy se najde i nějaký morbidní zvyk. 

1. Křtiny Prince Louise se konaly letos v červenci a byl při nich podávám sedmiletý dort. Jakkoliv zvláštní se to může zdát, jde v podstatě o roztomilý a sentimentální zvyk. Šlo totiž ve skutečnosti o svatební dort Kate a Williama, který byl upraven brandy, aby vydržel. Awwww! 

2. Pokaždé, když se vydají nějací členové královské rodiny do zahraniční, musí si s sebou přibalit černé oblečení. Může se totiž stát, že za doby jejich nepřítomnosti někdo doma zemře a oni si musí být jisti, že budou mít na tuto smutnou událost vhodný oděv. Co myslíte? Praktické či morbidní?  

3. Královna užívá stále stejný lak na nehty již od roku 1989. Je jím lahvička s názvem “Ballet Slippers” od Essie 

4. Nemají dovoleno hrát Monopoly. A z jakého důvodu? Prý jde o příliš zlomyslnou a krutou hru. No, když přihlédneme na historii, kterou královská rodina má... přijde nám tento zákaz lehce zcestný.  

5. Královnina kabelka neslouží pouze jako módní doplněk, ale hlava monarchie dává s její pomocí signály svým poddaným. Kdy? Například, když chce opustit konverzaci, která ji už nudí...  

6. Možná vás to překvapí, ale členové královské rodiny nemají žádné příjmení. Technicky by mělo být od roku 1960 Mountbatten-Windsor”, což je složenina rodového královského domu a příjmení Prince Filipa za svobodna.  

7. Příslušníci královského rodu nesmí jíst měkkýše, a to z jednoduchého důvodu, aby se vyhnuli otravě z jídla. Princ Charles ovšem toto pravidlo rád porušuje.  

8. Královskou výsadou královny Alžběty je, že nepotřebuje řidičský průkaz a může v klidu řídit. Že byste se báli na britských vozovkách o svůj život? Omyl. Její výsost je pravděpodobně lepší šofér než vy. Za druhé světové války byla totiž trénována jako řidič a mechanik.  

9. Historicky je dáno, že neurození lidé se smějí dotýkat členů královské rodiny pouze krátkým formálním podáním ruky a absolutně ne jinak. Ovšem toto pravidlo je běžně porušováno - například z diplomatických důvodů.  

10. Její veličenstvo královna je známá svou slabostí pro čokoládový dort, šampaňské před spaním a sandwich s okrojenou kůrkou. Ale věděli jste, že pije i čtyři cocktaily denně?  

11. Opravdové jméno prince Harryho není Harry, ale Henry!  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole