Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

10 věcí, které jste možná nevěděli o Markétě Pekarové Adamové  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Instagram/1.12.2019
Převzala dědictví po Miroslavu Kalouskovi s Karlu Schwarzenbergovi. Je tak jedinou ženou v České republice, která stojí v čele parlamentní strany. Dostojí svým ambicím a dostane TOP 09 zpět do vlády? A kdo je vlastně Markéta Pekarová Adamová? 

Chcete se Markéta Pekarová Adamová dozvědět více? Poslechněte si náš podcast Superženy, ve kterém ji zpovídala Pavlína Wolfová.  

1. Má tetování v arabštině na levé paži. „Jsou to jména mojí rodiny. Když jsem se rozhodla, že se nechám poprvé tetovat, byla jsem jako dobrovolnice v dětském domově v Maroku. To písmo se mi vizuálně líbí,“ řekla Novinkám. 

2. Jako dobrovolnice nepůsobila pouze v Maroku, ale navštívila i dětské domovy v Arménii, pracovala i s postiženými v Srbsku absolvovala environmentální projekt ve Skotsku. V Čechách spoluorganizuje dětské tábory a akce pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. 

3. Její bratr je handicapovaný. Po narození mu chybělo několik obratlů.  

5. Do TOP 09 vstoupila v roce 2009. „Strašně mě štvala arogantní a populistická politika sociální demokracie. Přijde mi neuvěřitelné, že z dnešního pohledu to tenkrát vlastně nebylo tak strašné, jako je to dneska,“ řekla v neděli v kandidátském projevu. 

6. Po Haně Marvanové, která předsedala Unii svobody, je Markéta Pekarová Adamová skutečně teprve druhou ženou v čele české politické strany. "Fakt, že jsem žena, ale nepovažuji za největší kvalitu, kterou mám," uvedla pro týdeník Respekt. Zdá se jí jako mnohem důležitější, že stranu dobře zná a má energii ji opět postavit na nohy.  

7. Ráda sportuje a obzvláště ráda běhá.  

8. Zajímá se o osud naší Země. Pro deník Aktuálně konstatovala: "Vzhledem k tomu, v jakém stavu je naše planeta, tak alfou a omegou našeho programu musí být životní prostředí, ochrana přírodních zdrojů. Toto musíme nastolit jako téma číslo jedna. S ním je spojeno mnoho dalších věcí. Včetně zdraví lidí, kvality života, zemědělství nebo například i inovace v hospodářství. K tomu je nutné podporovat vědu a moderní vzdělávání." 

9. Pochází z dělnické rodiny, v níž byla první, kdo získal maturitu i vysokoškolský titul. Sama sebe označuje za self-made woman 

10. V červnu i listopadu se zúčastnila demonstrací na Letné. 

Další podcasty si můžete poslechnout zde

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama