Přejít k hlavnímu obsahu

10 tipů, kam v Praze na brunch

Text: Anna Křenková, foto: Instagram/19.4.2018
Brunch je trendem několika posledních let a snad se mezi námi nenajde nikdo, kdo by nesouhlasil. Kam si zajít na vejce benedict, lívance, ovesnou kaši či bloody mary a mimosu, jsme si pro vás připravili v několika nadcházejících bodech.

1. Eska - Eska a její chleba jsou něco, co vám zlepší ráno. Tato restaurace sice nenabízí klasické brunch menu, za to si ale můžete pochutnat na legendárních bramborách v popelu a přikusovat k nim slavný eska chleba. Na tuhle lahůdku jen tak nezapomenete! A když nebudete mít pořád dost, cestou z restaurace si u vchodu můžete vyzvednou kremroli či bezkonkurenční buchtu!

Pernerova 49, 186 00 Praha 8 - Karlín, http://eska.ambi.cz/cz/

@eska_karlin

2. Cafefin - Vietnamský brunch je must-try. Rýžová kaše se spoustou exotického ovoce nebo bagety na vietnamský způsob jsou naprosto výtečnou věcí. V menu jsou dále báječné avokádové toasty. A kdo by nemiloval avokádo?

Náměstí Jiřího z Poděbrad 1407/4, 120 00 Praha 2 - Vinohrady, https://www.cafefinvpraze.com/

@cafefinvpraze

3. The Farm - The Farm Letná nebo-li Urban Kitchen je jednou z nejpopulárnějších lokací, co se brunche týče. Snídaně se zde podávají po celý den. Najdete zde vejce benedict, dýňové lívance či vydatnou anglickou snídani.

Korunovační 17, 170 00 Praha 7

@farmletna

4. Coffee Room - Toast s vrstvou arašídového másla a plátky banánu a rovnou 2x! Zlepšení dne o 100% je zaručeno a výtečná káva vás probere ihned.

Korunní 1208/74, 101 00 Praha 10-Vinohrady, http://coffeeroom.cz/

@coffeeroomprague

5. Cukrárna Myšák - Není pochyb o tom, že Ambiente bude jednou vlastnit celou Prahu. Tato společnost na podzim koupila cukrárnu Myšák a přetvořila jí v naprostý unikát. Posnídat zde můžete například buchtičky se šódo nebo vejce do skla.

Vodičkova 710/31, 110 00 Praha 1 – Nové Město, https://www.mysak.ambi.cz/

@cukrarna.mysak

6. Cafe ~ Cafe - Láska v centru. Teda alespoň to tak vypadá nebo to většina tvrdí a my si myslíme, že je to jednoduše pravda. Toto místo v sobě dokáže proměnit během dne tři nálady - “snídaňárnu”, restauraci a bar. Dá si někdo cappuccino a croissant s čokoládou?

Rytířská 10/10, 110 00 Praha 1 - Staré Město

@cafecafeprague

7. Le Caveau - Rychle a stručně. Jiřího z Poděbrad. Příjemné místo. Na rohu u tržiště. Klid na vyřízení ranních emailů a poslání sms na dobré ráno vašemu novému objevu.

Náměstí Jiřího z Poděbrad 1561/9, 130 00 Praha 3, http://www.broz-d.cz/

@kavarna_le_caveau

8. Bistro 8 - Vlastně jsou dvě. Jedno Bistro 8 na Letné a jeho sesterské bistro na Vinohradech. Záleží na tom, které máte blíž. Nezapomeňte ochutnat pork belly buns. Nemáme slov.

Veverkova 1410/8, 170 00 Praha; Ondříčkova 321/22, 130 00 Praha 3 - Žižkov, http://www.bistro8.cz/

@bistro_8_letna

9. Café Letka - Roztomilé místo na rande. Můžete zde posnídat ovesnou kaši, dát si dortík a zapít to delikátní kávou, kterou následuje procházka až ke Stalinu s výhledem na Prahu.

Letohradská 557/44, 170 00 Praha 7 - Holešovice, https://www.cafeletka.cz/

@cafeletka

10. Herbivore - Nezapomínáme ani na vegany! Herbivore na Náplavce nabízí neskutečné açai bowls a možnost se najíst formou bufetu. Vše je zde zdravé, rostlinné a opravdu lahodné.

Rašínovo nábřeží 409/34, 120 00 Praha - Nové Město

@herbivore_shop

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole