Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

10 nejlepších gay filmů, do kterých se okamžitě zamilujete

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Yotube, Sony pictures classics/10.8.2019
Happy Pride everyone! 

Dobré filmy s sebou často nesou nějaké poselství. Učí nás morálním standardům, dávají nám etické lekce a kolikrát díky nim zažijeme i platonické lásky nebo nás kvůli nim bolí zlomená srdce... Co je ale důležité, často jsou to právě hollywoodské příběhy, které nám mění pohled na druhé i sama na sebe.  

Tento vliv filmového průmyslu je evidentní obzvláště v případě LGBT postav. Ty se v počátku objevovaly před kamerou pouze jako objekty stereotypizace a nadšení gay herci nechali obrazovkou prostoupit svou vlastní osobnost a identitu - ať už to bylo v tom lepším nebo horším slova smyslu. Jenže časy se mění. LGBT snímky dnes častou nejsou točeny (jen) pro homosexuální komunitu, ale spíše pro heterosexuální svět. Učí nás empatii, porozumění druhým a hlavně přijetí.  

Oslavte s námi Prague Pride a podívejte se dnes nehledě na pohlaví a sexuální orientaci na jeden z deseti nejlepších Gay filmů, které jsme pro vás vybrali.  

1. ALEX STRANGELOVE

2. CALL ME BY YOUR NAME

3. BROKEBACK MOUNTAIN

4. LOVE, SIMON

5. MOONLIGHT

6. MILK

7. PHILADELPHIA

8. A SINGLE MAN

9. CAROL

10. BLUE IS THE WARMEST COLOUR

Čtěte také:
Cara Delevingne a Ashley Benson se tajně vzaly v Las Vegas
Nenávist se stupňuje. V Polsku vznikají „LGBT-free“ místa
Prosím, při vstupu na molo odložte pohlaví stranou

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole