Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

10 historických sexuálních faktů, které vás při hodině dějepisu určitě neučili 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/3.11.2019
Sex je tu stejně dlouho jako lidstvo samotné (ano, to je logické, protože jinak by ono lidstvo jaksi neexistovalo)! Ovšem s ním i všechny možné divnosti, fetiše a prostě vše co s “rozmnožováním” souvisí. Ačkoliv se postoj vůči sexu během let změnil, jedno zůstává stejné - lidé si to zkrátka rádi rozdávají. A to jen dokazuje těchto 10 historických faktů, kterým nebudete chtít uvěřit! 

1600 př.n.l. Egyptské ženy nasákly kus bavlny ve směsi ovoce, medu a datlů a vkládaly si ho do vagíny, protože věřily, že díky tomu neotěhotní.  

700 př.n.l. Starověcí Řekové, když odcházeli do války, dali svým ženám “robertky” vyrobené z chleba neboli takzvané “olisbokollikes”, aby je uspokojily, zatímco budou pryč. 

54 př.n.l Říká se, že Kleopatra plnila papyrusovou krabici včelami a používala tento vynález jako vibrátor.  

1450 První zmínky o takzvaných pubických parukách pochází právě z tohoto roku. Proč je lidé nosily? Existují dvě teorie. První tvrdí, že si prostitutky musely holit ochlupení, aby se vyhnuly vším. Druhá říká, že je tyto lehké ženy používaly, aby zakryly známky pohlavních chorob.   

1790 – 1809 Existuje dopis, ve kterém píše Napoleon své ženě Josephine: “Jsem doma za osm dní. Nemyj se!” No, proti gustu... 

1848 – 1880 Když pomyslíme na sexuální komunity, pravděpodobně se nám vybaví 60. léta a hippies, ale takové skupiny se vyskytovaly již mnohem dříve. V 19. století existovali takzvaní Oneidové, kteří vyznávali volnou lásku. To znamená, že jakýkoliv člen mohl mít sex s jiným, pokud oba souhlasili.  

1894 Lékař John Harvey Kellog z Michiganu vynalezl Kellogovy cornflaky, aby zamezil časté masturbaci. Věřil, že chutnější jídlo způsobí, že nebudete tak nadržení...  

1900 Vibrátory byly vynalezeny za účelem léčby ženské hysterie. Jejich léčebné efekty byly nazývány “hysterické výbuchy úlevy” tedy dnes zkráceně “orgasmy”.  

1917 byla vydána první LGPB publikace v severní Americe. Jmenovala se “Les Mouches Fantastiques” a napsaly ji Elsa Gidlow a Roswell George Mills 

1970 Čechoslováci Karl F. Koecher a Hana Kocherová byli špioni a agenti KGB, kterým se díky swingers party podařilo infiltrovat i CIA. Střídali partnery a dostávali se tak nejen k užitečným lidem, ale k ještě užitečnějším informacím.  

Čtěte také:
Nahlédněte druhým lidem do ložnice
Věříte na spřízněné duše? Může to ohrozit vaši šanci najít lásku!
VÝZKUM, KTERÝ NÁS ROZČÍLIL: Jaká je ideální žena podle uživatelů porno stránek?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama