Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

10 faktů o životě Johnyho Deppa, které jste ani ve snu netušili 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/9.6.2020
Kolik utrácí měsíčně za víno??? Tak tomu neuvěříte!    

Je jen málo herců, kteří by byli tak známí a natolik milovaní jako je Johny Depp. A to z dobrého důvodu! Jeho obrovský talent a odhodlání z něj udělaly světovou ikonu. Dnes je z něj relativně polarizovaná postava, kolem které se točí mnoho různých zvěstí. My ale nebudeme vůbec spekulovat o tom, co z toho je pravda a co jen pomluvy... Musíme prostě uznat, že jde o fascinujícího jedince, a proto jsme pro vás vybrali k příležitosti jeho 57. narozenin ty největší zajímavosti, které jsme o něm našli.  

1. Johny Depp byl již v devadesátých letech velkou hvězdou, zahrál si v řadě kritiky uznávaných filmůOvšem, když se objevil v roce 2000 v Pirátech z Karibiku, nikdo již neměl pochyby o tom, že se z jeho persony stal opravdový kult. Jenže jak to všechno začalo? Nevelkou rolí v televizní show 21 Jump Street. Tento velmi formální a konvenční seriál ho však frustroval, a tak neustále předkládal producentům bizarní a směšné návrhy. Skončilo to tak, že si jeho postava osvojila nezdravou posedlost burákovým máslem a byla objevena, jak si ho rozmazává po celém, nahém těle.  

2. Johny vyrůstal v bouřlivém rodinném prostředí a jeho způsob, jak se s tím vypořádat byl opravdu srdcervoucí. Poté, co se jeho rodiče rozvedli, se uchýlil k sebepoškozování a začal se řezat, aby se vypořádal s bolestí. Dodnes má z této doby jizvy.  

3. Věděli jste, že Johny odešel v patnácti letech ze školy, aby se stal rockovou hvězdou? Ovšem rodiče nebyli nadšení, a proto se snažil po čtrnácti dnech vrátit zpět do lavic. Ředitel ho však nechtěl znovu přijmout, protože mu fandil a chtěl, aby šel za svým snem.  

4. Jedním z Johnyho nejlepších kamarádů je Nicolas Cage. Seznámila je Deppova první žena Lori Allison a bylo to velké štěstí, protože bez tohoto spojení by možná Johny dnes nebyl tam kde je. Nicolas ho totiž přesvědčil, aby se vykašlal na hudbu a věnoval se raději herectví.  

5. Johny začal randit s Kate Moss v roce 1994 a tento pár okamžitě zaplnil všechny přední strany všech bulvárních plátků. Brzy poté, co spolu začali chodit došlo k incidentu, kde se opili, opravdu hodně pohádali a Johny byl zatčen, protože údajně kompletně zdemoloval luxusní hotelový pokoj v New Yorku. Nicméně jakmile byl propuštěn z vazby, přišel z velmi “zajímavým” příběhem. Depp trval na tom, že pokoj nezničil on, ale pásovec, který se znenadání objevil... 

6. Přes všechny kritiky velebené role, Johny nikdy nezískal Oscara, ačkoliv byl třikrát nominován.  

7. V roce 2015 založili Johny Depp, kytarista Aerosmith Joe Perry a legendární Alice Cooper kapelu Hollywood Vampires. Název byl odvozen ze stejnojmenného “alkoholového picího klubu”, který se zformoval kolem Alice Coopera v roce 1970 a mimo jiné v něm byli i Ringo Star z Beatles nebo Keith Moon z The Who 

8. Po Johnym je pojmenována fosilie. Britský vědec David Legg objevil 505 milionů let starou kostru zvířete, která mu připomínala svým vzezřením Střihorukého Edwarda. Protože to byl hercův fanoušek, pojmenoval ji Kooteninchela deppi 

9. Johny Depp je jedním z nejvíce vydělávajících herců v Hollywoodu a zároveň i jedním, který si potrpí na opravdu drahý životní styl. To ho však dostalo do maléru, když v roce 2017 málem zkrachoval. Za své finanční problémy žaloval své manažery, ovšem ti ho žalovali okamžitě zpět a prozradili některé z jeho měsíčních výdajů. Johny prý utratí v přepočtu 7 milionů korun za zaměstnance, 4,7 milionů korun za soukromé letadlo a 706 tisíc korun jen za víno. A ještě jednou upozorňujeme, že to je pouze za měsíc.  

 10. Jedním z Johnyho nejproslulejších vztahů byl jistě románek s Winonou Ryder, se kterou se seznámil při natáčení filmu Střihoruký Edward a strávili spolu poté celé čtyři roky. Dokonce si nechal vytetovat “Winona Forever” na paži. Když se rozešli, nechal pouze odstranit dvě poslední písmena a nyní na jeho ruce stojí “Wino forever”.  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: VERA WANG: Je jí 70 ale vypadá na 30! Jak to jen dělá?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama