Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

TIP: Africký slet princezen již po desáté

Foto a text: PR/8.8.2017
Princezny na scénu! Dětská venkovní slavnost na Chateau Mcely se připravuje na víkend 8. - 10. září 2017. Inspirací výpravného programu bude cesta do Afriky princezny Nely z knihy Inéz Cusumano. Africká atmosféra, královská rodina, princeznovský dort a hlavně spousta zábavy.

Slet princezen má již mnoholetou tradici. Jejím cílem je potěšit děti i rodiče a souznít s mcelskou vizí, změnit svět k lepšímu i malými krůčky. I proto každý rok tým připravuje desatero a hodnoty pro princezny a prince, které mají děti inspirovat do dalších dnů. Slavnost bude zahájena v meditační zahradě anglického parku u sochy Matky a dcery, symbolizující lásku a mateřství. Je připraven i seminář pro rodiče, letos o zdravé stravě dětí s výživovou poradkyní Cecílií Jílkovou. Slet princezen pomáhá také méně šťastným dětem. Část výtěžku je určena jako již několikátý rok na aktivity pro handicapované děti z nedalekého Centra pro všechny. 

Kromě zkrášlování princezen, korunovace na africké princezny a prince děti čeká například léčení zvířátek v polní mini veterinární staniciprohlídka a jízdy sanitkou či hasičským autemworkshop s bubeníkyzávěsná akrobacie na šátcích a tyčíchponícioslíci (včetně oslíčka, který se narodil předevčírem)kamerunské kozičkyafrické kreativní tvořeníBMW zážitkový koutek a jízdy v novém modelu řady 5. V druhé části pak na děti čeká hraná pohádka před zámkem, mini diskotéka za doprovodu oblíbených hitů majitele zámku Jima Cusumano a módní přehlídka, kde se mimo jiné představí i novinky princezny Nely – večerní kolekce a pravé princeznovské šaty. Dále je také připraveno večerní čtení „Garpíškovin“ s Martinem Dejdarem a Bárou Nesvadbovou, jóga a africká stezka pro zdatnost těla i mysli. Je možné přijet buď na celý víkend nebo si zakoupit pouze vstup na hlavní sobotní program dle kapacity. Program naleznete ZDE.

Mcelské zázraky 21. století – už jen pro zajímavost  

Psal se rok 1849. Podle starých záznamů se devět let před podobnou událostí v Lourdech zjevila třem děvčátkům mezi zámkem Mcely a sousedícím kostelem Panna Marie. Údajná zjevení jsou známá jako Mcelský zázrak. Tento příběh byl vyprávěn mnohokrát. Zajímavé ale je, že zázraky se dějí na zámku dodnes. Když mluvíme o dětech, připomeňme si zázračné představení princezny Nely při příležitosti právě Sletu princezen. Celá slavnost je směrována do parku. Vše bylo připraveno, ale od noci lilo. Kolem poledního se počasí překvapivě začalo vylepšovat a na zahájení bylo nádherně teplo a slunečno. Nutno dodat, že hezké počasí bylo v ten den v Čechách opravdu výjimkou. Program skončil ve večerních hodinách, nebe se zatáhlo a zbytek víkendu propršelo. I to jsou Mcely…

Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole