Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Lepší spánek a štíhlejší linie – to vás čeká, když přestanete pít alkohol

Text: Sonja Ćuková, Foto: GettyImages/8.2.2017
Rádi si po práci dopřejete skleničku dobrého vína? Možná vás přejde chuť, až zjistíte, co všechno s sebou nesou dvě deci tohoto lahodného moku.

Jdete někam posedět s přáteli a dáte si skleničku nějakého dobrého pití. Po těžkém pracovním dni přijde jedna sklenička dobrého vína opravdu vhod. Narozeniny jsou za dveřmi a to je přeci pádný důvod k tomu, otevřít nějakou dobrou lahev s vínem. Trápí vás poslední dobou neklidný spánek a nedaří se vám shodit kila navíc? Tajemství se možná skrývá právě ve dvou deci.

Hubnete? Na alkohol raději zapomeňte

Věděli jste, že 2 dcl bílého vína v sobě průměrně až 134 kcal? To už není zrovna málo, že? Navíc alkohol výrazně zpomalí i váš metabolismus. Pokud jste šli tedy cvičit, vaše tělo je nastartované a může spalovat i spoustu hodin po cvičení, dopřejete-li si ale alkohol, vaše tělo se najednou "zasekne" a se spalováním je konec. Když už tedy musíte, tak raději v den, kdy zrovna nejdete cvičit.

Pro kvalitnější spánek

Říkáte si, že vás nic neuspí tak dobře jako pár piv? Usnete možná snáze, ale je zde větší riziko, že se během noci vzbudíte. "Alkohol sice může přispět k rychlejšímu usnutí, avšak narušuje kvalitu spánku a může za vyšší riziko probuzení, protože tělo odbourává etanol,“ dodává nutriční specialistka Kristýna Báčová. Pokud se tedy potřebujete opravdu kvalitně vyspat, alkohol vynechte.

Vaše pleť  zajásá

Když holdujete často bujarým večírkům, kde se neubráníte pití alkoholu, na pleti se to výrazně podepíše. Alkohol totiž odvodňuje a vaše pleť  se tak po prohýřené noci cítí vysušená jako rozinky. Pokud už si přece jen dopřejete nějaký ten drink, nezapomeňte je dobře prokládat vodou, aby tak vaše pleť  netrpěla.

 

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama