Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Hudební událost roku: Colours of Ostrava

27.6.2017
Tým Marie Claire bude letos na festivalu Colours of Ostrava. Co nás bude čekat? Na koho se můžeme těšit?

O festivalu

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic - bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Zatím poslední, 15. ročník, nabídl přes 350 programových bodů na 20 otevřených i krytých scénách - koncerty, diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity. Objeví se zda zástupci hudebních scén z celého světa - od Austrálie, přes Senegal, Alžírsko, až po Španělsko nebo Irsko. Hudební program návštěvníci najdou na oblíbených Drive stage s energickými, “hospodskými” kapelami, na Electronic stage s tím nejzajímavějším ze současné elektronické scény i v sále Gong určeném pro posluchačský náročné jazzové nebo akustické projekty.

Na jaké umělce se můžete těšit?

Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague. To je jen několik hlavních jmen z nabídky letošního ročníku mezinárodního hudebního festivalu.

Zábava pro všechny

Pouze pro Colours of Ostrava vzniká několik jednorázových projektů: na jednom pódiu zde společně vystoupí zpěvák Michal Hrůza s kapelou a více než padesát členů Janáčkovy filharmonie Ostrava. Premiéru také zažije společný americko-český hudebně-vizuálně-světelný projekt dvou hudebníků a konstrukterů unikátních nástrojů Williama Close and The Earth Harp a Lenky Morávkové and Bohemian Cristal Instrument. Struny harfy Williama Close, kterého doprovodí šestičlenná kapela, budou napnuty ve 40metrové délce z Fresh stage až na protilehlou konstrukci balkonu, Lenka Morávková hraje na akustický Bohemian Cristal Baschet (après Baschet sculpture), v novoborských sklárnách vyrobenou verzi legendárního nástroje Cristal Baschet francouzských zvukových experimentátorů, bratrů Baschetových.

Z českých hudebníků a kapel zahrají například David Koller, Midi Lidi, Priessnitz, Tata Bojs, Aneta Langerová, -123minut, Clarinet Factory nebo Zrní.

Nejen hudba...

Koncerty doplňuje neobyčejně bohatý doprovodný program: v rámci divadelních představení vystoupí řada předních českých souborů - například Cirk La Putyka, Divadlo Husa na provázku, divadlo VOSTO5 nebo divadlo Demago z Ústí nad Labem. Nebudou chybět ani projekce filmů, workshopy nebo diskuse se zajímavými světovými i domácími osobnostmi v rámci mezinárodního fóra Meltingpot. Uměleckou tvorbu z oblasti designu, módy a výtvarného umění představí zvláštní Design zóna. V areálu festivalu proběhne řada výstav a výtvarných aktivit.

My se budeme těšit na relaxační zónu H&M BLOCK, kde to bude letos obrovské! Bude nás čekat workshop 'recycle&upcycle', burgery od Tommy's Food Truck nebo karamelové dobroty od Mikey's Little Sins. Můžete si poslechnout také DJe: IM Cyber, Bazooka Joe, Eddie Mur, Sunpaya a Soulphonique.

S dětmi na festival? Proč ne?!

Děti i jejich rodiče se můžou těšit na rodinnou zónu s bohatým programem nebo přímo s hlídám dětí. K tradičnímu návštěvnickému servisu dále patří stanové městečko u Slezskoostravského hradu, které  nabízí trávu, stromy i veškeré zázemí.

Něco navíc

Dále ke službám pro návštěvníky patří bankomat České spořitelny přímo v areálu a také směnárna, pitná voda v areálu zdarma, sleva VLAK+ s Českými drahami, rezervace míst do sálu Gong předem, velkoplošné projekce, půjčovna kol společnosti Kola pro Afriku, tribuny, vratné kelímky NickNack apod.

Kde si zakoupíte vstupenky?

Vstupenky jsou k dostání na www.colours.cz nebo v síti Ticketpro. Můžete si je zakoupit i na místě.

Více na www.colours.cz.

Ceska_sporitelna_stage_crowd_2_CELLOS_photo_Matyas_Theuer
 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama