Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

DECOR: 5 věcí, které byste měli ve svém obýváku změnit teď hned

Komerční sdělení/13.6.2017
Líbí se vám, jak stylově a moderně jste si zařídili obývací pokoj, ale když se uvelebíte k televizi, máte pocit, že je něco špatně? Dokud se tu nebudete cítit opravdu příjemně, na stoprocentní relaxaci můžete rovnou zapomenout. 

A rozptylovat vás můžou opravdové maličkosti, kterých si na první pohled nevšimnete, ale z dlouhodobého hlediska nejsou vůbec malicherné. Jakých 5 věcí stačí změnit, abyste byli naprosto spokojení?

1. Špatně zvolená sedačka

Jestli je vám vaše stávající sedačka poněkud nepříjemná, například příliš měkká, příliš tvrdá, příliš vysoká, příliš nízká, příliš cokoliv, proč ji pořád ještě máte? Pohodlná sedací souprava je základ každého obýváku a většina z nás na ní tráví opravdu spoustu času. Proto vážně neváhejte a do sedačky investujte, pro odpočinek je daleko důležitější než plazmová televize nebo designový odkládací stolek. A míváte-li pravidelně hosty, myslete i na ně a pořiďte rovnou rozkládací sedačku, na které se pohodlně vyspí i přespolní. Nevíte, kde hledat, abyste zase nesáhli vedle? Největší výběr rozkládacích sedaček najdete ve vyhledávači Biano.cz.

2. Nepořádek na konferenčním stolku

Ať je váš designový konferenční stolek sebekrásnější, jestli se na něm válí televizní program, ovladač a odložené papíry z práce, moc radosti vám neudělá. Konferenční stolek obvykle stojí v centrální části obýváku a všimne si ho zaručeně každý, kdo k vám přijde. Proto se vyvarujte toho, abyste na něj odkládali všechno možné včetně kapesníků a šperků. Na konferenční stolek patří nějaká hezká dekorace, váza s květinami či šálek s kávou. Ale ukliďte si ho pak po sobě!

3. Prázdné rohy

Nenechávejte rohy místnosti prázdné, i když se zdají být nepoužitelné. Z volného rohu můžete udělat čtecí koutek s pohodlným křeslem ušákem a stylovou stojací lampou, umístit do něj poličky s knížkami, zavěsit do něj převislou pokojovku nebo originálně vyzdobit nástěnnou obrazovou galerií nebo třeba zavěšenou kytarou a kloboukem. Fantazii určitě máte, tak se ji nebojte použít. Jediné, co je nežádoucí, je prostě jen prázdný roh.

4. Špatné osvětlení

Největším kamenem úrazu bývá v obývácích nejčastěji špatně zvolené osvětlení. Volit byste sem měli hned několik druhů svítidel. Centrální stropní osvětlení nebo lustr rozhodně neumisťujte do mrtvé zóny přímo doprostřed místnosti, jak tomu bylo dřív zvykem, ale nad konferenční stolek. Lustr doplňte ale přinejmenším ještě stojací lampou a lampičkou na čtení v místě, kde sedává největší knihomol rodiny. Vhodné jsou také stojací lampy s nastavitelným ramenem, díky kterým nasměrujete kužel světla tam, kam potřebujete. V obýváku ale využijete i nástěnné lampy, stolní lampy umístěné na odkládacím stolku vedle pohovky, nebo podhledové osvětlení pro příjemnou atmosféru. Zároveň dbejte na správnou teplotu světelného zdroje, vydávat by měl teplé žluté světlo, studené bílé světlo je tu naprosto nežádoucí. Pro úplně největší komfort jsou pak nejvhodnější stmívače.

5. Viditelné kabely

Nerozčilují vás náhodou kabely od routeru, televize, počítače nebo prodlužováků? I v případě, že je vaše odpověď negativní, zkuste všechny kabely schovat (jakkoliv, hlavně ať nejsou ve vašem zorném poli, využít můžete různé lišty, krabičky nebo je připevnit zespoda na nábytek). Rozhlédněte se. Vidíte? Něco je jinak a je to fajn. Hned prostor působí uklizeněji, vzdušněji, příjemněji. 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama