Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Řekněte si o to!

28.7.2017
Tipy od úspěšných žen ze světa i z Česka, které jsou v pozici šéfa či manažerky - poradí vám, jak si domluvit skvělý džob nebo vyjednat zvýšení platu.

1. NA LÍBIVOSTI ZÁLEŽÍ

„Nejde nutně o to, co říkáte, ale jak to říkáte. Když se mi líbí, jak na mě někdo mluví, je pro mě snazší mu naslouchat. A vy přece chcete být slyšet.“ – Marcia Cole, šéfka agentury digitálních médií Ivy Digital.

2. NEOMLOUVEJTE SE

„Loni jsem přijala do práce ženu, která mi hned zkraje řekla, co potřebuje, aby tuhle pozici vzala, a pevně si za tím stála. Bylo to dlouhé jednání. Já k tomu mám respekt. Přitom hodně žen se omlouvá už za to, že vůbec o něčem vyjednávají.“ – Erika Nardini, šéfka marketingu v AOL.

3. PŘIPRAVTE SI TVRDÁ FAKTA

„Mně přesvědčí připravená tvrdá fakta. Přesvědčí mě, když mi dotyčná prokáže, že poslední tři měsíce pracovala 12 hodin denně místo 8, co přesně jsme díky tomu dokázali a získali, a řekne, kolik přesně chce přidat. Pak proti tomu nemohu nic namítnout.“ - Michaela Soukupová, CEO PR agentury a nakladatelství audioknih Audioberg.

4. DÍVEJTE SE DO BUDOUCNOSTI

„Jako manažerka pořád myslíte na to, co je na řadě, jaká je strategie dalšího vývoje. Co bylo, to bylo. Místo toho mi dělá radost investovat do budoucnosti.“ – Stycy Martinet, šéfka marketingu v Mashable.com.

5. DOKAŽTE, ŽE NEMRHÁTE ČASEM

„Když mě někdo žádá o navýšení platu a jako důvod uvádí hodně přesčasů, chci, aby mi dokázal,
že ty přesčasy měly smysl. Že to není jen důkaz, že nezvládá time management.“ - Tereza Tůmová, senior account ve společnosti P.G. Management.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama