Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

MASTERCLASS: Rozjeďte znovu svou kariéru

Text: Tereza Malá, foto: Getty Images/28.9.2017
Možná vás to v práci už nebaví... ale než začnete hledat nové místo, zkuste restartovat pozici, ze které byste momentálně nejraději utekla.

BUĎTE VDĚČNÍ

Na konci pracovní doby si najděte chvilku a napište tři věci, které vás za posledních osm a půl hodiny potěšily. Když vydržíte tři týdny, nejen, že se z toho stane příjemný zvyk, ale naučíte se soustředit na světlé stránky své práce. Právě na ty si pak v nějaké krizi vzpomenete.

NAJDĚTE MOTIVACI

Za každou vaší činností je otázka „Proč to dělám?“. Možná je odpověď jednoduchá, prostě potřebujete platit složenky. Možná vás ale hledání odpovědi přivede k tomu, že se na výplatní pásku začnete těšit i z mnoha jiných důvodů.

UČTE SE NOVÝM VĚCEM

My lidé se neustále vyvíjíme. Když poznáváme nové věci, přináší nám to pocity štěstí. Přihlaste se na zajímavé školení nebo požádejte o spolupráci kolegu z jiného oddělení.

BUĎTE SPOLEČENŠTÍ

Vztah s kolegy významně ovlivňuje spokojenost v zaměstnání. Poznejte je blíže! Zajděte si společně na oběd, povídejte si o něčem jiném než o práci. Naplní vás to pozitivní energií a povzbudí kreativitu.

VZPOMEŇTE SI NA ZAČÁTEK

Proč jste chtěli pracovat zrovna v téhle společnosti? Je přirozené, že vás lákají firmy, s jejichž hodnotami jste schopni se ztotožnit. Najděte znovu to, co vás spojuje, uvidíte, že vás to potěší. A nezapomeňte to ocenit. 

ROZJEĎTE ZNOVU SVOU KARIÉRU

Možná vás to v práci už nebaví... ale než začnete hledat nové místo, zkuste restartovat pozici, ze které byste momentálně nejraději utekla.

USMÍVEJTE SE

Když se usmíváte, ve vašem těle se odehrávají pozitivní chemické reakce, kterými „nakazíte“ i své okolí, a to se začne usmívat spolu s vámi. Navíc budou všichni mnohem ochotnější naslouchat vašim nápadům.

NABÍDNĚTE POMOC

Přemýšlejte o tom, jak svým kolegům ušetřit čas, abyste neplýtvali svým vlastním. Neví-li si s něčím rady, nemusíte to nutně dělat za ně. Zkuste jim dát tip, jak to provést, nebo jim vysvětlete postup.

PODĚKUJTE

Může se to zdát jako maličkost, ale pokud vám kolega řekne něco milého, poděkujte. Ať už vám třeba jen podrží dveře u vchodu nebo přinese ke stolu hrneček čaje. Nikdy neberte pozornost druhých jako samozřejmost.

POVZBUZUJTE

Své kolegy nevnímejte tak, že vás ohrožují. Naopak, povzbuďte jejich nápady, od kterých se můžete všichni posunout. Ujistěte je, že ač je čeká nelehký úkol, oni ho zvládnou. A pokud se jim nedaří, můžete si sednout a společně přemýšlet, jak dál.

NEBOJTE SE MLUVIT

Dobrého manažera vždycky potěší, má-li jeho podřízený dostatek sebevědomí prezentovat své nápady mezi svými kolegy. Neznamená to však, že byste měli návrhy ostatních zesměšňovat. Formulujte jasně, ne však zdlouhavě. Bojíte se, že budete působit přechytrale? Naučte se používat formulku „myslím si, že“ a nebo „podle mého názoru“. Trochu skromnosti nikdy není na škodu. 

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole