Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Dělejte chytrou!

24.7.2017
Americká designérka Sarah Cooper napsala do populárního webového magazínu Medium.com článek nazvaný „10 triků, jak vypadat na poradách chytře“. Dělá si v něm legraci z absurdit kancelářského života. A nejlepší na tom je, že ty tipy a triky opravdu fungují. Tady jsou čtyři z nich. 

1. NAKRESLETE MNOŽINY Když na poradě nakreslíte na flipcharty
k probíranému tématu pár množin a ještě to odborně nazvete Vennův graf, budete působit jako vizionářka a nejbrilantnější mozek v celé zasedačce.

2. NAHRAĎTE PROCENTA ZLOMKY Když někdo řekne větu „25 % našich klientů...“, rychle do toho vstupte s pronikavým komentářem „Tedy 1 ze 4, že?“ a to si poznamenejte do notesu. Uvidíte, jak všichni uznale pokývají hlavou.

3. POKYVUJTE HLAVOU A DĚLEJTE SI POZNÁMKY Berte si na porady papírový notes a tužku. Zápisky do tabletů nebo notebooků ten dojem zodpovědného tvoření poznámek tužkou na papír nenahradí. Z každé věty, kterou uslyšíte, si prostě zapište jedno náhodné slovo. A u toho bez ustání pokyvujte hlavou.

4. PROJDĚTE SE PO ZASEDAČCE Všimněte si, jak si osoba, která se během porady zvedne a projde zadumaně po místnosti, získá okamžitě respekt. Chce to odvahu, ale zkuste to. Mějte založené ruce, tvařte se soustředěně. Projděte se ke stěně a opřete se o ni. Zamyšleně vzdychněte. Kolegové vás budou chovat v bázlivé úctě.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole