Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

10 kroků, které vám zajistí úspěch v jakékoliv oblasti

Text: Nga Luongová, foto: Getty Images/7.7.2017
Tvrdá práce vám nezajistí stoprocentní úspěch. Řiďte se těmito radami, které vám pomůžou dosáhnout vašich cílů.

1. Proškrtněte si to

Možná to bude znít banálně, ale nikdy nepodceňujte sílu to-do seznamů. Plnění jednotlivých úkolů je skvělá možnost, jak mít přehled o tom, co jste za ten den zvládli. 

2. Mějte k dispozici organizační systém

Jestliže pracujete často na počítači, doporučujeme si vytvořit speciální systém na třídění souborů a složek. Zda-li máte dokumenty seřazené podle obsahu nebo data, zvolte si správnou organizační strukturu, abyste vše našli rychle a jednoduše.

3. Hlídejte si čas

Choďte všude včas. Nezáleží na tom, zda se chystáte na důležitou schůzku nebo na neformální setkání s kamarádkami, dochvilnost naznačuje respekt. Je to zvyk, který lze aplikovat v různých oblastech vašeho života. 

4. Buďte milá

Někteří lidé si myslí, že by se měl člověk stát ďáblem, jako ve filmu Ďábel nosí Pradu, aby se mohl vyšplhal na vrchol, ale dovolte nám s tím nesouhlasit. Mnoho úspěšných žen se tam dostaly, protože byly laskavé a navzájem se podporovaly.

5. Seznamte se s novými lidmi

Nejúspěšnější ženy nejsou ty, které jsou ke svým stolům přikované 24/7 — ale jsou to ty, které si udělají čas na spolupracovníky z branže nebo si dopřejí coffee-break s kolegy. Není nic špatného na tom, opustit na chvíli pracovní stůl a poklábosit si s ostatními. Vytvoříte si vazby, které vás budou inspirovat jakmile se vrátíte ke své práci.

6. Hýčkejte své tělo

Pokud chcete aby mysl pracovala tak jak má, je zásadní se starat o naše tělo. Udělejte si čas na cvičení, jezte dobře a hlavně dostatečně spěte! Vaše práce na tom utrpí, jestliže tak neučiníte.

7. Ustelte si postel

Jsme si jisté, že je tu spousta úspěšných žen, které ráno nechávají postel nedotčenou. Ale pointou je, že čisté prostředí je cesta k jasné mysli. Možná si zrovna pod ustlanou postelí nepředstavujete organizovanost, nicméně, pokud děláte cokoliv co přispívá pořádku, jako je např. mytí nádobí nebo uspořádání vašeho pracovního stolu, může i to přinést stejně efektivní výsledek. 

8. Udělejte si čas pro sebe

Možná se to bude mnoha lidem protiřečit, ale pokud chcete být úspěšné, tak je velmi důležité dělat něco, co nesouvisí s vaší každodenní prací. Dojděte si na manikúru, běžte si poklábosit s přáteli nebo si najděte koníček, který vás bude bavit. Buďte všestranná, udělejte si čas na odpočinek, jenž vás nabije energií a nápady.

9. Neustále se vzdělávejte

Úspěšné ženy se snaží každý den přiučit něčemu novému. Zda-li je to vstřebávání informací během listování nového čísla Bussiness Insider, navštěvování seminářů nebo konferencí, ujistěte se, že se neustále vzděláváte, abyste zůstala na vrcholu branže.

10. Vytvořte si jasné cíle

Stanovování cílů je velmi důležité. Myslete na to, jaký to bude mít vliv z dlouhodobého hlediska, ale ujistěte se, aby byly vaše cíle co možno nejspecifičtější a každý den si je připomínejte. Vytvořte si vizuální nástěnku nebo seznam a umístěte je na viditelném místě. Mějte velké sny a dosáhněte velkých věcí!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole