Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Proč by váš partner měl být vyšší než vy?

Text: Sonja Ćuková, Foto: GettyImages/19.1.2017
Nikde není psáno, že by váš partner měl být vyšší než vy, přesto se s tím pořád tak nějak počítá.

Stále žijeme v stereotypech a tento je jedním z nich – muž by měl být vyšší než jeho partnerka. Musí to tak ale opravdu být?

Každý z nás v hlavě asi vyloví nejeden hollywoodský pár, kde byla ona tou vyšší z dvojice. Vzpomeňte si např. na Katie Holmes a Toma Cruise. Když spolu ti dva začali randit, nemluvilo se o ničem jiném, než o tom, že Katie převyšuje Toma o celých 5 cm! Když si navíc obula podpatky, byla to doslova pastva pro objektivy paparazzi fotografů. 

Je tolik žen, které jsou stejně vysoké jako jejich muž nebo možná jen o 2 až 3 cm nižší, a tak od té doby, co svého drahého poznaly, se navždy vzdaly bot na vysokém podpatku. Vždyť  přece nebudou vyšší než on! Je však překvapivé, že ve většině případů jsou to právě ženy, kterým tento výškový rozdíl vadí. Proč ale? Nepřipadají si vedle svého partnera dost žensky? Vnímají najednou svého muže jako víc zranitelného? Možná mají pocit, že v něm nebudou vzbuzovat ochranitelský instinkt, když budou ony převyšovat jeho.

Na velikosti (ne)záleží

Ve skutečnosti záleží pouze na vás a vašem pocitu. Neexistuje žádné unifikované pravidlo, které by určovalo ideální výškový rozdíl mezi partnery. Jsou muži, kteří si potrpí na malé a drobné ženy – připadají jim zranitelné a rozkošné. Jsou ale muži, kteří by vedle sebe chtěli mít štíhlou dlouhonohou gazelu a jestli je bude ona gazela převyšovat o 10 cm jim vůbec nevadí. Stejně tak jsou i ženy, které si bez váhání obují dvanácticentrimetrové podpatky a vyrazí si na rande s mužem, který je jim po ramena a nijak zvlášť  si s tím hlavu nedělají. Zkrátka a dobře, vše je jen v naší hlavě. Právě proto by možná stálo zeptat se samy sebe (ještě než se zbavíme všech těch krásných bot na vysokém podpatku): Co je tím pravým důvodem, proč nechci vypadat vyšší než ON?

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama