Přejít k hlavnímu obsahu

SLOU Fashion Days: Oslavte Vánoce udržitelně

6.12.2017
Od 15. do 16. prosince se během SLOU Fashion Days dozvíte, jak oslavit Vánoce udržitelně. Svou eko-friendly nabídku představí 26 značek, budete mít možnost se naučit vyrábět vánoční dekorace a dokonce můžete udělat radost nemateriálním darem těm, kteří to skutečně potřebují.

Během již tradičně dvoudenního programu bude možné pod stromeček pořídit dárky z nabídky desítek zavedených módních značek a designérů, zabývajících se etickou tvorbou ready to wear kolekcí a módních doplňků, jejichž výroba, technika či materiály jsou ohleduplné ke společnosti a životnímu prostředí. Stejně tak bude možné narazit i na doposud nepoznané lokální tvůrce, kteří stojí za objevení.

Od inovativních technologií přes recyklaci po upcycling se návštěvníci mohou seznámit také s DIY technikami v rámci workshopů s KAWAK či REFORMÁT a odnést si své vlastní vánoční dekorace z recyklovaných jutových pytlů, balicí papír, vánoční přání či upcyklované módní doplňky z nenošených (nebo starých) svetrů. Chybět nebude ani oblíbená výroba přírodní kosmetiky se studiem Tiny Life.

Na vánoční edici SLOU Fashion Days se poprvé uvede pražská dílna Nadoma a Naven, která obléká vaše nejmenší do pohodlného oblečení z bio bavlny originálních barev a vzorů. Každý kus je v malých sériích vyráběn ručně, s láskou a za důstojných podmínek.

V nabídce nebude chybět ani veganské vánoční cukroví nebo „univerzální” dárky. U neziskové organizace Člověk v tísni budou moci návštěvníci pořídit například kozu a darovat jí hned dvakrát – certifikát svým blízkým, živé zvíře rodině v chudých zemích. Díky projektu Prales dětem mohou věnovat pod stromeček celý kus pralesa a společnost Arnika zajistí na přání ochranu přírody v Čechách.

PROGRAM

PÁTEK 15. prosince 2017

16:00-20:00 Shopping zóna

16:00-20:00 *Workshop REFORMÁT / výroba ozdob, vánočních přání a dárkového papíru

16:00-20:00 *Workshop KAWAK / výroba kompostovatelných vánočních dekorací 

SOBOTA 16. prosince 2017

Shopping zóna 10:00-20:00

10:00-11:00 *Workshop Koshiless / výroba ozdob na stromeček ze starých košil

11:00-13:00 Workshop Koshiless / výroba čepice, šály či rukavic z nenošených svetrů

13:00-14:30 Workshop Jana Stejskalová felting design / výroba dekorací metodou plstění

14:30-16:30 Workshop Tiny Life / výroba přírodní kosmetiky

16:30-20:00 *Workshop KAWAK / výroba kompostovatelných vánočních dekorací

* otevřené workshopy, na které není nutná registrace

Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole
Reklama
Reklama