Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

OSCARS 2018: Filmové hvězdy a červený koberec

Text: Anna Křenková, foto: Getty Images/5.3.2018
Největší hollywoodská akce roku, na které se udělují ty nejprestižnější filmové ceny. Takové přízvisko nese večer zvaný Oscars. Červený koberec, tmavé limuzíny, herci, herečky, róby od známých návrhářů a mnoho dalšího. Pojďme se podívat na včerejší udělování cen Oscars.

NEJVÍCE CEN

Zcela největší úspěch sklidil film s názvem The Shape of Water (Tvář vody). Příběh o ženě, která objeví něco, co neměla, proměnil ve zlatou sošku čtyři ze třinácti nominací. Mezi ocenění se film zařadil i jako nejlepší snímek.

NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI

Cenu za nejlepší herečku v hlavní roli získala Frances McDormand, která ve filmu Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Tři billboardy kousek za Ebbingem), předvedla neskutečný herecký výkon. Šedesátiletá herečka tak získala již svojí druhou cenu Akademie. Po jejím boku byly na nejlepší herečku v hlavní roli nominovány dále napříkald Margot Robbie, která ztvárnila postavu krasobruslařky ve filmu I, Tonya (Já, Tonya). Robbie byla podle všech zahraničních médií nejpravděpodobnější výherkyní v této kategorii.

NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI

“To čekání za to stálo”, prohlásil Gary Oldman, který získal sošku za hlavní roli ve filmu Darkest Hour. (Nejtemnější hodina) Ve své děkovné řeči nezapomněl také zmínit svou matku, kterou pozdravil prostřednictvím kamer ke gauči, ze kterého přenos sledovala.

NEJLEPŠÍ RÓBY

Jak už jsme zmiňovali, Oscars jsou také o róbách a samozřejmě těch nejlepších. Nicole Kidman bývá označována za královnu červeného koberce. Nebylo tomu jinak ani včera, když se objevila v dokonalých kobaltově modrých šatech značky Armani Privé. Délka, přední rozparek a mašle, která zdobila předek jejích šatů, byly pro Kidman zrozené. 

Jane Fonda. Herečka, která je v průmyslu už přes šest dekád, se objevila na červeném koberci v dokonale bílé róbě značky Balmain, s doplňky Chopard a neskutečným tělem, které si každá z nás přeje mít. 

Mezi dalšími ženami, jenž zářily na předávání cen byla také Jennifer Lawrence, loňská výherkyně, která oblékla stříbrné šaty značky Dior. Margot Robbie s překrásnou a nevinnou bílou róbou nebo Emma Stone se sakem a kalhotami značky Louis Vuitton.

OSCARS 2018: Filmové hvězdy a červený koberec

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole