Přejít k hlavnímu obsahu

Nenechte si ujít výstavu FENDI STUDIOS

Text a foto: PR/31.10.2017
FENDI oslaví svůj dlouholetý vztah k filmu inovativní výstavou FENDI STUDIOS, která se bude konat v Palazzo della Civiltà Italiana, sídle římského módního domu. Výstava bude otevřena pro veřejnost od 27. října 2017 do 25. března 2018.

FENDI oslaví své dlouholeté spojení se světem filmu inovativní a originální výstavou, která digitální cestou zkoumá vztah mezi FENDI a filmem. Výstava, která bude zahájena během Římského festivalu filmu (Festa del cinema di Roma) nese název FENDI STUDIOS a bude se konat v Palazzo della Civiltà Italiana, novém ústředí římského módního domu, který se pro tuto příležitost promění ve filmová studia s několika interaktivními scénami včetně opravdového kina.

„Film byl vždy důležitou součástí našeho rodinného života i naší značky. FENDI odjakživa s Cinecittà spojovalo pevné pouto. Sestry Fendiovy, které spoluutvářely tvůrčí a umělecký svět Říma, se podílely na projektech spolupráce, které dnes mohou být považovány za průlomové. Oslovovali je světoznámí kostýmní návrháři jako Piero Tosi nebo Milena Canonero, a ony pro ně vytvářely kožichy a kostýmy pro nezapomenutelná kinematografická díla. Pracovali jsme po boku největších režisérů minulosti i současnosti, od Luchina Viscontiho až po Wese Andersona, od Martina Scorseseho až po Giuseppa Tornatora, a pokračujeme v tom dodnes. Tato výstava je způsob, jak velmi inovativním způsobem oslavit vztah založený na spřízněnosti a živený touhou experimentovat, vyprávět příběhy a uskutečňovat sny,“ říká Silvia Venturini Fendi, kreativní ředitelka pro doplňky a pánskou a dětskou kolekci FENDI.

Přirozená vášeň, která FENDI poutá ke kinematografii, se projevuje oslňující elegancí a kreativní dynamikou. FENDI STUDIOS je pozvánkou k objevování dlouholetého vztahu FENDI k filmovému světu, avšak v moderní a současné podobě. FENDI během desetiletí vyrobilo řadu oděvů, doplňků a kožichů pro filmy světového formátu – od italského neorealismu až po americké velkofilmy: a právě to bylo impulsem kmyšlence prezentovat tyto filmy v rámci jedinečné výstavy. Kolekce kostýmů bude vystavena v několika sálech výstavy, která proběhne v Palazzo della Civiltà Italiana – budově, která je sama o sobě spojena s historií kinematografie, figurovala třeba ve filmech Boccaccio '70, Titus nebo Zoolander No. 2.

Výstava zve návštěvníky, aby se nechali pohltit digitálním prostředím, s nímž mohou interagovat a měnit filmy tím, že vstoupí na scénu a sami se stanou jejich protagonisty. Při tom se mohou seznámit s ikonickými kousky FENDI, pořizovat selfie a sdílet tento jedinečný zážitek v reálném čase.

Návštěvníky přivítá retro pokladna kina a poté vstoupí do „záře reflektorů“. Na úvodním panelu najdou přehled klíčových částí výstavy. Různé prostory pak vymezují cestu, která je určena pro vnímání vícero smysly a kterou tvoří série interaktivních filmových pódií s nejikoničtějšími kostýmními kreacemi FENDI vytvořenými pro svět filmu. Jedno ze studií je inspirováno slavnými automobilovými scénami z filmů jako Evita, Nikdy neříkej nikdy, Femme Fatale nebo Grandhotel Budapešť, se zeleným klíčovacím plátnem a opravdovým autem, které návštěvníci mohou využít jako vklasickém filmovém studiu. Pomocí obřího zrcadla a videoprojekcí se návštěvníci mohou ocitnout v některé z newyorských budov ve filmech, které se v americkém velkoměstě odehrávají: Ďábel nosí Pradu a Věk nevinnosti. Při vstupu do ikonické scény filmu Taková zvláštní rodinka všechny omámí nekonečná zrcadlová chodba. Protagonisty jednoho ze studií jsou dokonce sám Palazzo della Civiltà Italiana a film Titus, kde se spolu s videomappingem promítají na zmenšený model sídla FENDI tváře návštěvníků.

Kromě výstavy čeká návštěvníky na konci digitální zážitkové cesty projekční sál s nabídkou výběru filmů, které se vážou ke vztahu FENDI a kinematografie: Legenda o „1900“, Tenkrát v Americe, Věk nevinnosti, A loď pluje, Evita, Ďábel nosí Pradu a také Making Dreams: Fendi and the Cinema od Antonia Monfredy a Patricka Kinmonthe – film, který produkovalo FENDI ve spolupráci s Cinecittà Studios v roce 2013, natočený v noci v jeho velkolepých studiích s ikonickými filmovými kožichy FENDI v hlavní roli.

Výstava bude otevřena pro veřejnost od 27. října 2017 do 25. března 2018. Vstup zdarma.

FENDI VE FILMU:

FOTOGALERIE: FENDI ve filmu

Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama