Přejít k hlavnímu obsahu

MÓDA: 10 líných tipů, jak proměnit levné kousky na luxusní

Text: Nga Luongová, foto: Getty Images/20.4.2017
Protože styl není otázkou peněz... Objevte s námi jednoduché tipy, jak upgradovat váš šatník.

1. Změňte knoflíky

Stačí jednoduše vyměnit knoflíky na kabátě, kalhotech, košili či sukni. Zajděte do galanterie pro neobyčejné knoflíky, opraště šitíčko a za pár minut budete mít hotovo. Malá změna, ale velký výsledek.

2. Zbavte se zbytečných doplňků

Hodně kabelek zdobí různé přívěsky, které bývají zbytečné. Pokud jsou tyto ozdoby odendatelné, tak se jich zbavte, protože méně je někdy více.

3. Pečujte o své věci

Nechte si očistit a navoskovat boty, změnit podrážku... Vždycky je lepší investovat do kvalitních materiálů, ale nezapomínejte se o ně také pěkně starat - perte je při správné teplotě, používejte kvalitní prostředky... Tím navážeme na další bod:

4. Správně skladujte oblečení

Nepodceňujte sílu žehličky a skládání oblečení do skříně. Pomačkaná košile nedělá dobrý dojem a její životnost se kvůli špatnému zacházení může několikanásobně zkrátit. Šetřete planetu a zároveň vaši peněženku.

5. Vintage

Není nic špatného na nakupování oblečení z druhé ruky. Přestože kousek není zrovna designérský, jeho kvalita může být vysoká. Vintage kašmírový svetr může stát dokonce méně než polysterenový svetr z obchodního řetězce. Dnes existují stránky jako Vinted, kde můžete pořídit a prodat kousky za opravdu výhodné ceny.

6. Nechte si upravit oblečení

Určitě máte v šatníku věci, které jste nikdy nevzala na sebe, protože vám jejich délka úplně neseděla, ale nemohla jste je nechat v obchodě a říkala jste si, že je později zkrátíte? Pokud jste si je ještě nenechali upravit u švadleny, neodkládejte a hned to udělejte!

7. Jiný popruh kabelky

Opět mini změna, která dělá divy! Kabelka může být krásná, ale zlatý řetízkový popruh na ní může vypadat lacině. Zbavte se ho nebo jednoduše vyměňte za jiný - třeba pohodlnější.

8. Kombinujte s luxusem

Výrazné nadčasové designérské kousky kombinuje s jednoduchými kousky, které můžete pořídit v H&M nebo Zaře. Celkový look pak bude vypadat uvolněně a luxusně.

9. DIY

Dobrým způsobem relaxace můžou být takzvané DIY projekty, které spočívají například ve vyrábění a personalizování oblečení či doplňků. Inspiraci můžete čerpat z Pinterestu, kde můžete najít nespočet zajímavých návodů. 

10. Umějte nakupovat výhodně

Pokud probíhají sezónní slevy, využijte příležitost a vyrazte na nákupy. Slevy bývají velmi často i v eshopech, takže nemusíte ani vycházet z domu. Výhodou internetu je hlavně ta, že můžete srovnávat ceny velké řady obchodů a ušetřit stovky či tisíce korun. Vybrali jsme pro vás 9 módních kousků, které stojí méně než 1 000 Kč, abychom vás předsvědčili, že styl není otázkou peněz.

 

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama