Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Max Mara oslavila 20 let v Praze

Text a foto: PR/9.10.2017
Jak vypadala zářijová přehlídka Max Mara, která se konala v prostředí Dvorana Rudolfina?

Přehlídka značky Max Mara v tomto roce je zároveň i oslavou 20. výročí působení v České republice. Již v roce 1997 Paolo Recami, jeden ze společníků a zakladatelů firmy MaxPraga s.r.o., udělal odvážný krok a přesvědčil vedení Max Mara Fashion Group v Itálii o otevření franchisingového obchodu této značky v Praze. Butik Max Mara se od svého otevření nachází v Havířské 1 v centru Prahy a díky přízni české klientely se mu daří již 20 let. Postupně k němu přibyli další značky z portfolia Max Mara Fashion Group: Marina Rinaldi, Weekend Max Mara a Marella.

Exkluzivní akce, věnovaná kolekci Max Mara podzim/zima 2017-18, byla inspirována skandinávským designem. Mrazivý vzhled v kombinaci s italským temperamentem inspiroval značku Max Mara k přetvoření milánské krejčovské tradice. Podle hesla: „krása je upřímnost“ propagovalo v 50. letech minulého století sdružení Slöjdföreningen přiznání forem a potřebu vyvarovat se přílišného množství dekorací: linoleum by mělo vypadat jako linoleum a nikoliv jako kámen, konstrukci křesla je potřeba přiznat a ne ji schovávat pod silnou vrstvou čalounění. Značka Max Mara je právě takovému přístupu nakloněná.

Barvami kolekce jsou stálice ze škály značky Max Mara, tj. velbloudí, koňaková, béžová, šedá a červená. Celkový look je v tomto barevném provedení diskrétní a přitom takový, že se za ním otočíte. Najdeme zde Bergmanovskou polohu v nové siluetě, která se zahaluje pouze do sukní. Sklady už od pasu, ležérní půvab díky oboustranné mikině z velbloudí vlny, nedbalá elegance pletených modelů, které jsou základním stavebním kamenem nové kolekce – nyní s výraznými copánky a žebrováním.   

Jaký je hlavní argument značky Max Mara? Rozhodně kabát – vždy perfektní shoda materiálu, střihu, svrchní úpravy hodící se pro daný účel, která by potěšila i sdružení Slöjdföreningen. Poslední novinkou jsou zlaté modely značky, nyní v roli hybridů – velbloudí vlna důmyslně na míru ozvláštněná smyčkovými a uzlíkovými pletenými vsadkami a také kabáty inspirované kardigany, které vyjadřují chic a mladistvý elán – s předstíranou jednoduchostí, která je výsledkem více než půlstoleté tradice a know-how značky.

První look vynesla na přehlídce známá česká topmodelka Hana Soukupová, která si podmanila všechny v sále. Spolu s ní na molu vynikly Veronika Procházková i Ester Berdychová, kterou podporoval v hledišti její manžel Tomáš Berdych.

Foto: Max Mara 20 let v Praze

Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole