Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

H&M Conscious Exclusive 2018: Když se spojí švédské umění a řemeslo

14.2.2018
Exkluzivní kolekce bude i letos důkazem inovace v udržitelné módě. Vzdává poctu hnutí Umění a řemesla ve Švédsku a ženskému půvabu. Přináší nové udržitelné materiály, jako jsou recyklované stříbro či ECONYL®.

Jedná se již o sedmou kolekci CONSCIOUS EXCLUSIVE, která je oslavou nové sezóny a přehlídkou rostoucích možností udržitelné módy se zaměřením na rozvoj a inovace. Společnost H&M s potěšením oznamuje, že vedle materiálu TENCEL™, recyklovaného polyesteru a biolnu, zavádí do této řady materiál ECONYL® a recyklované stříbro. ECONYL® byl vetkán do jemné průhledné tkaniny s poutavou výšivkou použité na překrásné bílé krajkové svatební šaty nebo přetvořen do romantických tmavých šedomodrých krajkových minišatů s dlouhým rukávem. Recyklované stříbro se zase objevuje v jemných špercích inspirovaných hnutím Arts and Crafts navržených jako součást této kolekce.

ZELENÁ INOVACE

„Inovace v souvislosti s udržitelnými materiály nikdy nepřestane udivovat. Recyklované stříbro se vyrábí z kovového odpadu s minimálním dopadem na životní prostředí. ECONYL® je 100% regenerované nylonové vlákno z nylonového odpadu a přispívá k čistotě oceánů. Způsob, jakým jsou tyto materiály do naší kolekce CONSCIOUS EXCLUSIVE začleněny, ukazuje, že nejnovější technologie mohou být použity společně se starými technikami a mohou tak vzniknou velkolepá díla,“ říká Ann-Sofie Johansson, kreativní poradkyně v H&M.

ZDROJ INSPIRACE

Kolekce čerpá inspiraci v tvůrčím domě švédských umělců Karin a Carla Larssonových z 19. a začátku 20. století. Překrásné obrazy a tapisérie chaty Lilla Hyttnäs převedl tým návrhářů CONSCIOUS EXCLUSIVE do současné úchvatné kolekce nádherně zpracovaného dámského oblečení, bot a doplňků vyrobených z udržitelných materiálů.

EXKLUZIVNÍ SPOLUPRÁCE

Kampaň nafotil světoznámý fotograf Mikael Jansson. Můžete v ní vidět známé tváře jako Aamito Lagum, Giedrė Dukauskaitė nebo světoznámou top modelku Christy Turlington Burns, zakladatelku organizace Maternal Health, Every Mother Counts.

"Díky spolupráci na kampani H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE jsem se naučila hodně zajímavých věcí o udržitelných materiálech, a taky jak daleko jsme se v této oblasti už dostali. Jsem z toho nadšená! Jsem moc ráda, že jsem dostala tuto možnost. Kolekce je navíc neskutečně ženská a elegantní," říká Christy.

Tato exkluzivní kolekce bude k dostání od 19. dubna 2018 ve vybraných obchodech H&M stejně jako online na HM.COM.

H&M Conscious Exclusive 2018

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole