Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Dior slaví 70. výročí velkolepou výstavou v Paříži

Text: Nga Luongová, foto: PR (Julia Perie for Christian Dior), soukromý archív/5.7.2017
Dior letos slaví 70. výročí od svého založení. Nenechte si ujít dechberoucí expozici Christian Dior: Couturier du rêve, která vás provede bohatou historií tohoto legendárního módního domu.

Chystáte se do Paříže? Od 5.července do 7.ledna 2018 probíhá v Musée des Arts Décoratifs retrospektivní výstava pod názvem Christian Dior: Couturier du rêve, která byla otevřena při příležitosti 70.výročí založení značky.

Na 3000m2 uvidíte více než 300 haute couture modelů, několik stovek dokumentů (ilustrace, skicy, manuskripty, dopisy, módní editoriály...) či módní doplňky (klobouky, šperky, kabelky, boty, parfémové flakony..). Předtím, než se Christian Dior pustil do návrhářské tvorby, tak se věnoval sbíráním umění a své galerii, která bohužel musela skončit kvůli ekonomické krizi v roce 1929. Proto hned na začátku výstavy si také můžete prohlédnout díla od Salvadora Dalího a dalších významných umělců. Módní kreace jsou v éře více než 70 let ve vzájemném propojení s výběrem obrazů, nábytku a uměleckých objektů a zdůrazňují vazby mezi módou a všemi formami umění domu Dior.

Kurátoři Florence Müller a Olivier Gabet vytvořili výstavu, kterou seřadili chronologicky a do třiadvaceti témat. Budete schopni rozeznat tvorbu těchto sedmi návrhářů módního domu: Christian Dior, Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons a Maria Grazia Chiuri.

 

Dokonce i když už zapomenete,co měla žena na sobě, bude v paměti ještě dlouho přetrvávat dojem, který udělala.

- Christian Dior

 

TIP: Kupte si vstupenky na stránkách Musée des Arts Décoratifs, abyste ušetřili čas. Bez online vstupenky můžete čekat ve frontě klidně i hodinu. Vyhraňte si na výstavu minimálně 2 hodiny.

Pokud se však v blízké době nechystáte do Paříže, můžete si zde prohlédnout fotografie, které vás provedou celou výstavou:

FOTO: 70. výročí módního domu Dior

Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole