Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Dior podzim-zima 2018/19: Revoluční šedesátky

Připravila: Nga Luongová/28.2.2018
Francouzský módní dům pod vedením Marie Grazie Chiuri představil kolekci, která nám připomněla převratné období v historii. 

C NEŽ JEN MÓDA

Od ujmutí své role se návrhářka Marie Grazie Chiuri snaží zvyšit povědomí o problematice ženských práv, což je téma, které je v dnešní době stále aktuální. Ve své debutové kolekci představila trička s heslem We Should All Be Feminists, která sklidila takový úspěch, že se po svém uvedení beznadějně vyprodala. Pro ty, co si je nestihli pořídit máme skvělou zprávu, bílá statement trička se letos opět vrátí, dokonce i v několika odlišných provedení. 

Chiuri pokračuje ve svém poselství, tentokrát ale čerpala inspiraci z šedesátých let. Během této éry proběhlo v kultuře i ve společnosti mnoho pozitivních změn. Byla to revoluční léta, kdy si ženy dovolily nosit minisukně, získaly více svobody, byly samy sebou a konečně se nebály vyjádřit svůj názor.

Exteriér a interiér přehlídky byly polepeny více než 3000 plakáty s feministickými slogany, nešlo přehlédnout výrazný nápis: Woman rights are human rights (ženská práva jsou lidská práva).

KDYŽ SE HIPPIE STŘETNE S 21. STOLETÍ

Barevné záplaty, květinové výšivky, kilt, vlna, kůže nebo džínovina tvoří poněkud zvláštní kombinaci prvků. Pokud si ale uvědomíte, kolik stylů existovalo a vznikalo v šedesátých letech, vše vám najednou začne dávat větší smysl. V odlišnosti je krása, a to zejména platí u lidí. Návrhářka se proto nebála obsadit modelky zcela odlišných etnik.

Trend baretů podle nás pomalu vymizí z ulic, na druhou stranu se budou stále nosit tzv. pekařské čepice, které dokážou jakémukoli looku dodat francouzský šmrnc. Některé modely byly doplněny barevnými plastovými brýlemi. Ty dokonce ladily k líčení očí, o které se postaral kdo jiný než Dior beauty guru Peter Philips. 

Dior: podzim-zima 2018

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole