Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

CHANEL HAUTE COUTURE | Podzim-zima 2017/18

Text: Nga Luongová, foto: PR/5.7.2017
Eiffelova věž hrála hlavní roli během přehlídky CHANEL Haute Couture pro podzim a zimu 2017/18, která se tradičně konala v Grand Palais.

Celá haute couture kolekce CHANEL je přesně jako Eiffelova věž - velmi romantická, ženská díky svým ladným křivkám... jednoduše dechberoucí. Hosté přehlídky byli posazeni v parku, a to rovnou pod Eiffelovkou, jejíž vrchol se ztratil vysoko v oblacích. Teda v uměle vytvořené mlze uprostřed Grand Palais. Ať už Pařížan nebo turista, všichni si museli zvěčnit na svých chytrých telefonech tuto kovovou konstrukci, která v 19. století rozpoutala obrovskou vlnu diskuzí. 

Karl Lagerfeld použil klasický 'chanelovský' tvíd a zkombinoval ho především s kůží a třpytivými detaily. Dalšími hlavními elementy kolekce jsou kožené lakované kozačky s průhledným podpatkem, boater klobouky, peřínabírané šaty či zaoblená ramena. Vše s nádechem stylu 'Belle Epoque'. Nezapomeňme také zmínit pestrobarevný makeup od legendárního Toma Pecheux a neobyčejný koňský ohon vytvořený Samem McKnightem.

Návrhář věnoval kolekci svému nejoblíbenějšímu městu a na konci svého défilé získal od starostky Anne Hidalgo prestižní ocenění Médaille Grand Vermeil de la Ville. ,,Vaše představivost nezná hranice a tato schopnost nás všechny dokáže přenést do jiného světa. Jste všestranný člověk, který dělá Paříž ještě krásnější a kreativnější. Jste Pařížan,'' řekla starostka.

Proces výroby kolekce:

CHANEL a známé tváře:

Záznam z přehlídky CHANEL HAUTE COUTURE podzim-zima 2017/18:

Foto: CHANEL HAUTE COUTURE | Podzim-zima 2017/18

Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole